poniedziałek, 27 czerwca, 2022

Może będą olimpijczycy, a może będą uśmiechnięte dzieci

0
Może będą olimpijczycy, a może będą uśmiechnięte dzieci

Dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci i młodzieży niepełnosprawnej biorącej udział w projekcie „Łamiemy Bariery”. Zajęcia drużyny pływackiej ruszają już w tym miesiącu.

– Łamiemy bariery, to nie tylko jedna z kategorii tekstów publikowanych na łamach naszego portalu. Chcemy je łamać w każdy możliwy sposób – podkreśliła Ewa Wawro, red. nacz. portalu Twoje Jasło.

– Nie ma lepszej rehabilitacji niż sport, pomaga nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim pomaga wzmocnić psychikę osób niepełnosprawnych – dodał Łukasz Gogosz, czterokrotny mistrz Polski w rugby na wózkach, współtwórca projektu.

Partnerami, bez których całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe są: MOSiR Jasło, Klub Sportowy „Speed”, Medyczna Szkoła Policealna w Jaśle, Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle i Przedszkole Miejskie nr 9.

– Marzymy o tym, by udało nam się wychować przyszłych paraolimpijczyków, z których wszyscy nie tylko w Jaśle będziemy dumni, ale jeśli będzie to tylko forma zabaw i rehabilitacji, która pomoże dzieciom poczuć się pewniej, przełamać blokady, to już samo to będzie olbrzymim sukcesem – dodała Wawro.

– Nie można cieszyć się, że jesteśmy zdrowi i nie można udawać że problem niepełnosprawności nas nie dotyczy – podkreśliła Alicja Dachowska, dyr. MSZ w Jaśle. Szkoła, jako partner projektu będzie aktywnie uczestniczyć w zajęciach sportowych dla dzieci niepełnosprawnych. Wolontariuszami będą zarówno słuchacze jak i instruktorzy. także członkowie Klubu Sportowego „Speed”.

– Dziś jesteśmy zdrowi, a co nas jutro czeka nie wiadomo – mówiła Dachowska. – Jesteśmy tutaj po to by się wzajemnie wspierać i sobie pomagać. I wierzę, że coś fajnego dla nas wszystkich wyniknie z tego projektu. Może z naszych sportowców będą olimpijczycy, a może będą po prostu uśmiechnięte dzieci, które same sobie w życiu poradzą i które będą się czuły w pełni wartościowymi ludźmi – dodała pani dyrektor.

Na początek rusza drużyna pływacka. Oferta jest oczywiście bezpłatna, wszyscy partnerzy biorący udział w projekcie są wolontariuszami.

Kolejne spotkanie organizacyjne w piątek 15 marca, o godz. 15–tej, w budynku Miejskiego Przedszkola nr 9 przy ulicy Szkolnej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Agata Płatek

Przeczytaj: Jaślanie na paraolimpiadzie? Pozwólmy im na to!

{gallery}galerie/spotkanie_bariery{/gallery}

Udostępnij:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj