poniedziałek, 20 marca, 2023

Zaniedbany problem

0
Zaniedbany problem
Udostępnij:

Temat śmieci bardzo podgrzał atmosferę w naszym Mieście. Zwolennicy aktualnej władzy starli się na forach ze zwolennikami władzy niedawno minionej. Licytowanie się nawzajem, kto, co „prawie że zrobił”, a czego zaniechał, kolejny raz zastępuje dyskusję merytoryczną.

Przeczytaj artykuł Jasielskie śmieci trafią do Krosna

Najprostszy wniosek, to obwinianie o to kolejnych burmistrzów. Ale byłoby to niesprawiedliwe, bo przecież identyczna odpowiedzialność spada na kolejnych przewodniczących Rady Miasta. Zadaniem burmistrza jest bieżące administrowanie oraz wytyczanie kierunków rozwoju. Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by także przewodniczący rady miał pomysł na miasto. Jeżeli z jakichś powodów burmistrz nie przedstawia propozycji, to rozwiązanie takie może zaproponować Rada Miasta.
Niestety przeciętny mieszkaniec miasta nie wie, jak próbowano się z tym tematem zmierzyć i czy zrobiono naprawdę wszystko, by problem rozwiązać.

 

A może, ze względu na powagę sytuacji, władze miasta, przygotowałyby raport w sprawie śmieci ?

Raport taki zawierałby tylko  suche fakty w układzie: kto, kiedy, jakie działania podjął i z jakim skutkiem. Doceniam konieczność tworzenia klimatu wokół tematu, zdobywania przychylności. Ale sugerowałbym skoncentrowanie się na konkretnych działaniach.
Dopiero taki dokument pozwoli merytorycznie ocenić ile było przez ostatnie lata w sprawie śmieci działań konkretnych, a ile pozorowanych działań „przedwyborczych”, pod publikę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj