czwartek, 8 grudnia, 2022

Akustyczny czar Seili

0
Akustyczny czar Seili
Zespół Seila, fot. arch.
Udostępnij:

Swoją akustyczną odsłonę zaprezentował przed jasielską publicznością zespół Seila. Formacja wystąpiła w Jasielskim Domu Kultury w piątek, 26 czerwca br. Muzycy zagrali kompozycje składające się na ich debiutancki album „Koniec konfliktu”.

– To nasz pierwszy koncert po przerwie spowodowanej pandemią COVID – 19. Cieszę się, że ten koncert doskonale wpisuje się w rozpoczynające się właśnie wakacje. Mam nadzieję, że będzie to miły, udany wieczór. Bardzo serdecznie państwa witam i życzę wielu przyjemnych wrażeń muzycznych – powiedziała na wstępie Helena Gołębiowska, p.o. dyrektora Jasielskiego Domu Kultury.

Muzycy rozpoczęli koncert od utworu „W odległym domu”. – Zagramy dzisiaj zarówno utwory, które już są znane z sieci, jak i te, powstałe zaledwie kilka dni temu. Cieszymy się, że przyszliście na ten koncert pomimo brzydkiej pogody i mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawić  – zwrócił się do widzów Michał Wiśniewski, wokalista i współzałożyciel zespołu, który tworzą doświadczeni muzycy, grający szeroko pojętą muzykę rockową. W ich muzyce pobrzmiewają echa Rage Against the Machine, Biffy Clyro z okresu „Ellipsis”, 3 Doors Down czy Pearl Jam.

Ponad godzinny koncert w JDK wypełniły kompozycje własne grupy w akustycznych aranżacjach. Były to m.in.: „Na nowo powstać”  (ten utwór ukaże się na trzecim singlu promującym debiutancki album Seili), „Jak sen”, „Która godzina?”, „Podróż”, „Koniec konfliktu” „O trzeciej nad ranem”. W czterech ostatnich z wymienionych utworów zagrał na instrumentach klawiszowych zaprzyjaźniony z formacją Wojtek Nowicki, instruktor ds. muzyki Jasielskiego Domu Kultury. Wokalista zespołu wszedł w znakomitą interakcję z publicznością, opowiadając pokrótce o kolejnych kompozycjach. Nie obyło się bez bisów. Na prośbę publiczności Seila ponownie zagrała utwory „Jak sen” i „Podróż”.

Zespół wystąpił w składzie: Michał Wiśniewski (wokal), Karol Żygłowicz, Arkadiusz Trznadel (gitara), Wiktor Lechwar (perkusja), Maciej Piątkowski (bas) oraz gościnnie Weronika Czerkowicz (skrzypce).

(JDK)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj