piątek, 24 maja, 2024

15 maja startuje ogólnopolska akcja „Niezapominajka” Fundacji Świętego Mikołaja

0
15 maja startuje ogólnopolska akcja „Niezapominajka” Fundacji Świętego Mikołaja
Udostępnij:

15 maja obchodzony jest Dzień Niezapominajki. Z tej okazji Fundacja Świętego Mikołaja rozpoczyna ogólnopolską kampanię społeczną, której celem jest zwrócenie uwagi na sytuację dzieci potrzebujących pomocy.

W codziennym pośpiechu czasami zapominamy o bezinteresownej pomocy i marzeniach z dzieciństwa, żeby zmieniać świat, dlatego Fundacja Świętego Mikołaja skupia się na pomocy dzieciom i młodzieży organizując między innymi kampanie społeczne mające na celu pokazanie jak ważne jest mądre pomaganie.

Kampania Niezapominajka, którą Fundacja rozpoczyna 15 maja prowadzona będzie w mediach społecznościowych oraz we współpracy z blogerami książkowymi, którzy otrzymają specjale przesyłki z zaprojektowanymi „niezapominajkowymi” zakładkami do książki i nasionami niezapominajki.

Również darczyńcy i sympatycy Fundacji otrzymają w przyszłym tygodniu ręczne pisane listy od wolontariuszy, a w nich – nasiona niezapominajki do posadzenia w przydomowym ogródku lub doniczce. W akcji pisania listów wzięło udział ponad 200 wolontariuszy Fundacji z całej Polski, głównie uczniów szkół podstawowych. Poprzez listy z niezapominajką Fundacja Świętego Mikołaja chce zwrócić uwagę na znaczenie drobnych gestów pamięci.

Można wesprzeć akcję także sportowo i wziąć udział w wirtualnych zawodach jednej z trzech aktywności: Charytatywnym Biegu Niezapominajki, Charytatywnym Rajdzie Rowerowym lub Charytatywnym Marszu Niezapominajki.

Bieg startuje 15 maja, czyli w Dzień Niezapominajki i potrwa do 15 czerwca. Możesz dołączyć do Biegu Niezapominajki w dowolnym momencie i należy przebiec jedynie 5 kilometrów.

Aby dołączyć do wirtualnego biegu należy zarejestrować się na poniżej stronie:

https://virtualrace.com.pl/site/Jak-dzia-a-Virtual-Run

To idealny sposób, żeby zaangażować się w działania na rzeczy dzieci i spędzić czas na świeżym powietrzu. Bieg Niezapominajki to doskonała okazja, aby połączyć aktywność fizyczną z pomocą dzieciom w potrzebie. Cały dochód z biegu przeznaczymy na rzecz pomocy podopiecznych naszej fundacji: dzieci w Polsce, w Mariupolu i w Aleppo. – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Akcja „Niezapominajka” wspiera między innymi realizowany przez fundację program stypendialny – Stypendia św. Mikołaja, dzięki któremu dzieci z niezamożnych rodzin z całej Polski, potrzebujące wsparcia na rozwój swoich talentów i potrzeb edukacyjnych, mają szansę na lepszą przyszłość.

O Fundacji Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku (www.mikolaj.org.pl). Wcześniej, od 1998 roku, istniała jako nieformalna grupa przyjaciół. Obecnie jej działalność skupia się na fundowaniu stypendiów dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin (program „Stypendia św. Mikołaja”) oraz pomocom dzieciom z terenów objętych działaniami wojennymi (Aleppo w Syrii i Mariupol na Ukranie). Przez ponad 20 lat funkcjonowania Fundacja przeprowadziła kilkadziesiąt kampanii społecznych. Wsparciem obejmowała także rodzinne domy dziecka i samotne matki. Fundacja Świętego Mikołaja jest laureatem wielu nagród. Więcej o akcji Fundacji Świętego Mikołaja: www.mikolaj.org.pl/niezapominajka

/dr/