niedziela, 14 lipca, 2024

NASA zaktualizowała Znaki Zodiaku. Tłumaczymy, o co chodzi

0
NASA zaktualizowała Znaki Zodiaku. Tłumaczymy, o co chodzi
Udostępnij:

Media poinformowały, że NASA rozważa rekonfigurację dat i miesięcy odpowiadającym konkretnym Znakom Zodiaku, co ma wynikać z ogromnych zmian, które dokonały się w Układzie Słonecznym. Miał także pojawić się nowy znak zodiaku – Wężownik – który znajdować się ma pomiędzy Skorpionem a Strzelcem.

Zodiak to pas na sferze niebieskiej w płaszczyźnie ekliptyki. W jego obszarze znajduje się Słońce, które zatacza w ciągu roku pełen obieg. Kąt pełny został podzielony w V wieku p.n.e. przez Babilończyków najpierw na 6, a później na 12 równych części, co odpowiada w astronomii 12 znakom zodiaku.

Znak Wężownik, który NASA według medialnych informacji miała zaliczyć teraz do Znaków Zodiaku w rzeczywistości nie zaliczał się do tej pory do gwiazdozbiorów zodiakalnych, ponieważ jego granice przecinały ekliptykę od stosunkowo niedługiego czasu, czyli do standaryzacji gwiazdozbioru w 1930 roku. Obecnie przez ten gwiazdozbiór przebiega ponad 3/5 znaku Strzelca. Słońce w tej konstelacji wędruje pomiędzy 29 listopada a 18 grudnia.

Cały artykuł na Wprost.pl