czwartek, 23 marca, 2023

Wspólne działania policji i sanepidu w powiecie jasielskim

2
Wspólne działania policji i sanepidu w powiecie jasielskim
Udostępnij:

Jasielscy policjanci, wspólnie z pracownikami Sanepidu, sprawdzali przestrzeganie wytycznych sanitarnych. Chodzi przede wszystkim o zasłanianie ust i nosa w miejscach, gdzie nie można zachować dystansu, czyli m.in. w lokalach gastronomicznych, oraz sklepach. Funkcjonariusze przypominają, że za brak maseczki grozi do 500 złotych mandatu.

Wczoraj jasielscy policjanci wraz z pracownikami Sanepidu, sprawdzali sklepy wielkopowierzchniowe pod kątem przestrzegania obostrzeń związanych z koronawirusem. Zasady są takie same dla każdego klienta – odległość co najmniej półtora metra od innych, dezynfekcja dłoni i zasłonięte usta oraz nos. Większość mieszkańców powiatu stosuje się do obowiązującego przepisu mówiącego o noszeniu maseczek w zamkniętych miejscach publicznych.

Policjanci stwierdzili dwa naruszenia przepisów. W jednym przypadku zastosowali środek oddziaływania wychowawczego i pouczyli osobę. W drugim zaś przypadku koniecznym było skierowanie wobec mieszkańca gminy Jasło, wniosku o ukaranie do sądu.

Policjanci przypominają, że osoby nieprzestrzegające obostrzeń w związku z koronawirusem mogą zostać ukarane mandatem karnym do 500 zł. Funkcjonariusze mogą również skierować wniosek do sądu, który może nałożyć grzywnę do 5 tys. zł.

KPP Jasło

2 KOMENTARZE

  1. Wniosek do sądu a sąd zgodnie z konstytucją stanie po stronie obywatela a nie policji. Nie mamy stanu wyjątkowego więc takie mandaty mogą sobie wsadzić tam gdzie słoneczko nie dociera

  2. Bzdura…. kolejne zastraszanie ludzi. To zalecenia jedynie. Wniosek do sądu … a Sąd i tak zrobi swoje zgodnie z literą prawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj