niedziela, 27 listopada, 2022

Tegoroczne Saletyńskie Spotkania Młodych

0
Tegoroczne Saletyńskie Spotkania Młodych
Udostępnij:

W dniach 7-12lipca w Dębowcu odbywało się XXVII Międzynarodowe Saletyńskie Spotkania Młodych. Takie spotkania młodych ludzi pozwalają zacieśnić więzi i zintegrować się z młodzieżą z różnych zakątków Polski. Można wyrazić swoją wiarę poprzez zabawę. Czwartkowe  spotkanie udowodniło mi, że pokazywanie, że wierzy się w Boga, wcale nie musi mieć tylko formy wyniosłej, czy patetycznej, ale może mieć formę tańca, zabawy i radowania się.
Na XXVII Międzynarodowych Saletyńskich Spotkaniach Młodych byłam w czwartek 10 lipca. Trafiłam na występ sióstr zakonnych, były świetne. Wykonywały przerobioną piosenkę zespołu Weekend „Ona tańczy dla mnie”, słowa refrenu to:

Ja, uwielbiam Go,

Bo on tu jest

I patrzy na mnie.

Bo dobrze to wiem,

Że kocha mnie

I w sercu chowa na dnie.

Śpiewały, tańczyły, jedna grała na gitarze elektrycznej, inna na klawiszach, a jeszcze inna na perkusji. Ogólnie bardzo pozytywny występ i oczywiście zostały wywołane na bis.

Później miejsce miały zabawy taneczne np. tańczenie kaczuszek, czy też makareny.

Po godzinie 16-tej miało miejsce spotkanie z Jaśkiem Melą i z jego rodzicami. Jasiek mówił bardzo mądrze i dojrzale. Tylko w tym wystąpieniu, ja jako osoba niepełnosprawna, czekałam na takiego pozytywnego kopa, który da mi siłę do dalszej pracy. Nie do końca go, jednak dostałam.

Ale ogólnie w Dębowcu bardzo mi się podobało. Pełna kultura i mimo, że było dużo ludzi nikt na mnie nie wchodził. Mogłam swobodnie się poruszać. Następnym razem też na pewno się wybiorę na to spotkanie.

Ewelina Szot

Więcej info na http://spotkania.saletyni.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj