piątek, 24 maja, 2024

Konwencja wyborcza PSPP

0
Konwencja wyborcza PSPP
Udostępnij:

29 października 2014 r. w auli Podkarpackiej Szkoły Wyższej w Jaśle miała miejsce Konwencja Wyborcza KWW „Porozumienie Samorządowe Ponad Podziałami”.

„Ponad Podziałami” to hasło, którym Porozumienie Samorządowe Ponad Podziałami kieruje się, robiąc szeroką koalicję na rzecz pojednania i współpracy. Liderzy, reprezentujący całkowicie odmienne środowiska, złączyli swoje siły z myślą o obecnych i przyszłych mieszkańcach, pod hasłem „Razem zmienimy Jasło! Razem zmienimy Ziemię Jasielską!”.

Konwencję, prowadzoną przez Marcina Rąpałę (jednego z kandydatów KWW PSPP do Rady Powiatu w Jaśle), otworzył Tadeusz Stachaczyński – pełnomocnik wyborczy KWW PSPP. Bardzo licznie przybyli goście, zostali poinformowani, iż wszelkie formalności związane ze zgłoszeniem i rejestracją kandydatów zostały dokonane. 16 listopada 2014 r. 111 kandydatów zgłoszonych przez KWW PSPP na burmistrzów, wójtów, radnych gmin i radnych powiatowych ubiegało się będzie o głosy mieszkańców.

Prezentację okręgów rozpoczął spot, przedstawiający ideę Porozumienia Samorządowego Ponad Podziałami, w którym wypowiadali się obecni na auli Tadeusz Górczyk (kandydat na burmistrza Miasta Jasła), Janusz Przetacznik (kandydat do Rady Powiatu), Adam Kozak (kandydat do Rady Powiatu) oraz Andrzej Kachlik – sygnatariusze porozumienia.

Jestem przekonany, że współpraca Ponad Podziałami to słuszna droga, a do tego jedyna, dająca szansę na wyjście z gospodarczego impasu. Jasło ma szansę na rozwój, nie możemy tej szansy zmarnować – powiedział Tadeusz Górczyk

Współpraca ponad podziałami daje szansę, siła argumentów zwycięży dotychczasowy argument siły – Janusz Przetacznik

Do tej pory były podziały i co? I nic! Spróbujmy „ponad podziałami”! – Adam Kozak

Następnie dokonano prezentacji poszczególnych okręgów wyborczych, w których zgłoszeni zostali przez KWW Porozumienie Samorządowe Ponad Podziałami kandydaci do rad gmin: Krempna, Osiek Jasielski, Nowy Żmigród, Skołyszyn, Kołaczyce i Jasło. Pełna lista kandydatów dostępna pod adresem: http://kww-pspp.pl/index.php/kandydaci

Po prezentacji gmin wchodzących w skład powiatu jasielskiego oraz kandydatów reprezentujących Komitet, kandydat na burmistrza miasta Jasła, Tadeusz Górczyk zwrócił się do obecnych: – Idea Ponad Podziałami to idea łączenia wszystkich, niezależnie skąd przychodzą. Łączenia wszystkich, w interesie rozwiązywania spraw lokalnej społeczności, w tym podejmowania istotnych dla nich inwestycji, czy uchwalania dobrego prawa, również podatków. A nie przyzwalania na realizację partykularnych i egoistycznych interesów lokalnej władzy, czy układów partyjnych albo klanowych.

Przedstawiając kandydatów na burmistrzów i wójtów dodał: Nam możecie zaufać, ponieważ mamy wieloletnie doświadczenie samorządowe oraz w działalności dla dobra swojego środowiska. Obiecuję, że drzwi do naszych gabinetów będą otwarte dla wszystkich. Dotrzymamy słowa i nie zawiedziemy. Obiecuję, że będziemy wsłuchiwać się w głosy mieszkańców i sięgać bogatych w doświadczenie życiowe i zawodowe ludzi. Mam nadzieję, że tak jak dziś będziecie razem z nami 16 listopada, ale również i później. Musimy wygrać dla naszych dzieci, dla mieszkańców Ziemi Jasielskiej. Jesteśmy im to winni. Obiecuję, że nie będziemy szczędzić sił, aby zmieniać nasze miasta i gminy, a także powiat. Mamy przygotowanych ludzi do pracy na rzecz swoich środowisk. To Wy Państwo – zwracając się do obecnych w auli uczestników konwencji.

W imieniu kandydatki na burmistrza miasta Kołaczyce, obecnej Pani Burmistrz, Małgorzaty Salachy oraz kandydata na wójta gminy Nowy Żmigród, Jerzego Dębca, Tadeusz Górczyk kandydat na burmistrza miasta Jasła obiecał: – Od dziś rozwijamy mocną kampanię, idziemy do mieszkańców, aby przedstawić im nasz program, przekonać do koniecznych zmian i wreszcie poprosić o głosy. To nasz obowiązek. Wygramy, bo mamy najlepszą ofertę programową, której nikt nie zakwestionował do dnia dzisiejszego. Oświadczam w imieniu swoim i Waszym, że nie zawiodę, że nie zawiedziemy. Razem zmienimy Jasło, Kołaczyce, Nowy Żmigród, Krempną, Osiek Jasielski, Ziemię Jasielską. Ponad Podziałami.

Po zakończeniu oficjalnej części konwencji, przybyli goście mieli okazję obejrzeć film „Antoś – 70 lat po zburzeniu miasta Jasła” w reżyserii Marcina Rąpały, opowiadający o losach burzonego podczas II Wojny Światowej Jasła.

Następnie kandydaci na burmistrzów i wójtów, zgłoszeni przez KWW PSPP, zaprosili wszystkich na przygotowany przez siebie poczęstunek – kawę, herbatę i ciasto. W trakcie tej nieoficjalnej części konwencji, która przebiegła w niezmiernie miłej atmosferze, kandydaci do władz samorządowych mieli okazję porozmawiać z mieszkańcami powiatu, przedstawić siebie, wymienić uwagi i zebrać opinie na tematy dotyczące najważniejszych lokalnych spraw. Każdy z gości, opuszczając miejsce konwencji otrzymał prezent niespodziankę – polskie jabłka w reklamówce komitetu.

Mariola Mazur

{gallery}galerie/pspp_konwencja{/gallery}