środa, 22 marca, 2023

Czytanie – mądra rzecz! XIII OTCD w jasielskiej MBP

0
Czytanie – mądra rzecz! XIII OTCD w jasielskiej MBP
Udostępnij:

W jakim takcie turkoce lokomotywa? Kim będzie wesoły Ryjek jak dorośnie? Jak powinien wyglądać porządny rower i czy wynalazek wujka Leona sprawdzi się na drodze? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą najmłodsi, biorący udział w wydarzeniach organizowanych w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
Tegoroczne święto czytania dzieciom, odbywające się pod hasłem: „Czytanie – mądra rzecz!” zainaugurujemy wspólnym czytaniem „Lokomotywy” J. Tuwima. Obejrzymy integracyjny spektakl o Czerwonym Kapturku szukającym księcia i spotkamy się   z Grzegorzem Kasdepke, autorem znanej i lubianej „Kacperiady” oraz wielu innych opowieści. Klub Czytających Rodzin świętować będzie swoje trzecie urodziny, a dociekliwi poszukiwacze wiedzy z „Laboratorium pomysłów” wezmą udział w edukacyjnym pikniku wieńczącym całoroczny cykl spotkań z nauką i dobrą zabawą. Wszyscy mali eksperymentatorzy i fascynaci zabaw edukacyjnych dowiedzą się dlaczego wieje wiatr a gwiazdy migoczą uczestnicząc w „Biblio-Festiwalu Rozmaitości”.

Wszystko po to, by zachęcić dzieci do czytania, a dorosłych przekonać, że wspólne, głośne czytanie dzieciom jest skuteczną i przyjazną metodą wspomagania ich wszechstronnego rozwoju.

Głośne czytanie i mnóstwo dobrej zabawy czeka na najmłodszych zarówno w Bibliotece Głównej, a także we wszystkich filiach MBP w Jaśle. W akcję głośnego czytania włączyli się liczni partnerzy – władze lokalne, służby mundurowe, instytucje, szkoły, firmy i organizacje. Szczegółowy harmonogram XIII OTCD dostępny jest na stronie biblioteki: www.mbp.jaslo.pl. Zapraszamy!

Sponsorem XIII OTCD „Całe Jasło czyta dzieciom” jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: TVP Rzeszów, TV Obiektyw, TV Jasło, Nowe Podkarpacie, Gazeta Codzienna Nowiny i Portal Nowiny24.pl, ITV Południe, oraz portale: MiastoJaslo.pl, TerazJaslo.pl, Jaslo4u.pl, Jaslonet.pl, TwojeJaslo.pl.

MBP w Jaśle

1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj