środa, 1 lutego, 2023

Jasło stawia na wiedzę – Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM

0
Jasło stawia na wiedzę – Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM
Udostępnij:

Miasto Jasło przystąpiło we współpracy z Grupą LOTOS do realizacji unikalnego projektu edukacyjnego Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM. Jego celem jest identyfikacja uzdolnień, talentów i zainteresowań uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w Jaśle, kształtowanie naukowego myślenia i postaw badawczych oraz promocja metody projektowej w edukacji.
Projekt w roku szkolnym 2013/2014 ma charakter pilotażowy, jego celem jest stworzenie systemowych działań opieki nad uczniami uzdolnionymi w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jasło.

W ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM uczniowie jasielskich szkół podstawowych i gimnazjów wykonają pod opieką nauczycieli małe projekty naukowe i badawcze z różnych dziedzin wiedzy, które zostaną poddane ocenie specjalistów i nagrodzone przez Burmistrza Miasta Jasła i Grupę LOTOS.

14 czerwca br. Burmistrz Miasta Jasła Andrzej Czernecki oraz Robert Bialik – przedstawiciel Grupy LOTOS podpisali list intencyjny w sprawie wspólnej realizacji projektu edukacyjnego JASIELSKA LIGA NAUKOWA Z LOTOSEM, deklarując wkład finansowy, organizacyjny i rzeczowy, współpracę merytoryczną oraz promocję działań i rezultatów projektu. Natomiast umowa partnerska pomiędzy Miastem Jasłem a Grupą LOTOS została podpisana14 sierpnia br.

W ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM planowane są działania:

– rekrutacja do projektu uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych zainteresowaniach poszerzaniem wiedzy, nauką, wykazujących się ciekawością poznawczą,

– warsztaty dla nauczycieli z zakresu stosowania metody projektu i naukowego podejścia do zjawisk i procesów w edukacji szkolnej,

-zgłaszanie indywidualnych lub grupowych projektów uczniowskich do JASIELSKIEJ LIGI NAUKOWEJ Z LOTOSEM w dziedzinach: matematycznej, humanistycznej i przyrodniczej,

– wykonanie przez uczniów projektów z wykorzystaniem metodologii badawczo-naukowej pod opieką nauczycieli oraz ich ocena przez specjalistów,

– wyróżnienie nagrodami najlepszych uczniowskich prac badawczych,

– promocja JASIELSKIEJ LIGI NAUKOWEJ Z LOTOSEM oraz rezultatów projektów uczniowskich,

– monitorowanie i podsumowanie pilotażu oraz wykorzystanie jego wyników do opracowania systemowych rozwiązań opieki nad uczniami uzdolnionymi.

Ponadto wszyscy uczniowie jasielskich szkół będą mogli wziąć udział w ciekawych konkursach zorganizowanych przez Jasielską Ligę Naukową z LOTOSEM i wygrywać nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Jasła i Grupę LOTOS.

UMJ

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj