piątek, 12 lipca, 2024

Wielki człowiek z czekolady. Finał XV Jesiennych Spotkań z Teatrem

0
<strong>Wielki człowiek z czekolady. Finał XV Jesiennych Spotkań z Teatrem</strong>
Udostępnij:

Łaźnia miejska, zakład produkcyjny, bar, teatr oraz fabryka czekolady. Różne miejsca, wydarzenia i czas, ale jeden wspólny element – Improłajzers. A to wszystko w ciągu blisko dwóch godzin na scenie Jasielskiego Domu Kultury. To interaktywne widowisko pt. „Co w kinie?”, które miało miejsce 22 listopada br., zakończyło XV Jesienne Spotkania z Teatrem.

Już sam początek był nietypowy, bo artyści rozdali widzom karteczki i długopisy, z prośbą o napisanie jednego zdania bądź cytatu, które kojarzy się z kinem. Następnie zapiski trafiły na tacę, do późniejszego wykorzystania w widowisku.

Ten spektakl, który będzie odbywał się na tej scenie jest zupełnie inny od tego, co do tej pory chcieliśmy państwu przedstawić. Jest to spektakl interaktywny, a takiego jeszcze na tej scenie nie było. Dzisiejszego wieczoru będzie państwu towarzyszyć grupa Improłajzers czyli: Beata Różalska, Tomasz Majer, Antoni Machoń, Michał Głowacki, Łukasz Pietsch oraz Joanna Kołaczkowska – przywitała widzów p.o. dyrektora JDK, Elwira Musiałowicz-Czech.

Improłajzers to komediowy show z muzyką na żywo. To kultura, sztuka i doskonała rozrywka w jednym. A to wszystko oparte na improwizacji, dzieje się na żywo, z aktywnym udziałem widzów, ich pomysłami i zaangażowaniem. A pomysłów i poczucia humoru jasielskiej publiczności nie brakowało, o czym można było się przekonać podczas spektaklu. Stąd tłem wydarzeń były: starożytna łaźnia miejska, znany jasielski zakład produkujący meble, bar z barową babą i prywatnym detektywem w rolach głównych, próba w teatrze, na którą spóźnia się aktorka z powodu kataru kota i trumny na środku jezdni, czy wreszcie film „Wielki człowiek z czekolady”, w którym głównym bohaterem jest – oczywiście – czekolada. Ale nie taka zwyczajna, tylko z czosnkiem.

Widownia reagowała żywiołowo i spontanicznie, co chwilę wybuchając śmiechem. Mimo, że w ramach XV Jesiennych Spotkań z Teatrem było to już ostatnie przedstawienie, to dyrektor E. Musiałowicz-Czech zapewniła, że w ofercie Jasielskiego Domu Kultury nie zabraknie kolejnych, ciekawych wydarzeń. –  My nie ustajemy w naszej pracy i będziemy poszukiwać przez najbliższy czas takich wydarzeń, spektakli i koncertów, które – mam nadzieję – przypadną państwu do gustu i będą nas państwo często odwiedzać.

Partnerem XV Jesiennych Spotkań z Teatrem był Unimot – Polska Multienergetyczna Grupa Kapitałowa zarządzająca siecią stacji paliw AVIA, a partnerem motoryzacyjnym Toyota Jasło.

JDK