sobota, 15 czerwca, 2024

21 września – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach

0
21 września – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach
Udostępnij:

21 września we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROUD SAFETY DAYS – koordynowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. W kampanii uczestniczą także jasielscy policjanci.

Działania mają na celu przede wszystkim promowanie bezpiecznych zachowań na drodze. We wcześniejszych latach akcja znana była jako Edward – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Ukierunkowane są na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Funkcjonariusze ruchu drogowego z jasielskiej komendy Policji podczas wzmożonych kontroli drogowych, sprawdzają przede wszystkim stan trzeźwości kierujących, a także wyposażenie pojazdów i ich stan techniczny. Stanowczo reagują także na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości, szczególnie w obszarze zabudowanym.
 
Podczas działań mundurowi przypominają także o nowelizacji prawa wykroczeń, jakie weszło w życie z dniem 17 września br. i apelują o rozwagę i rozsądek na drodze. 

KPP Jasło