środa, 7 grudnia, 2022

Gala „Korczaki 2014” w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle

0
Gala „Korczaki 2014” w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle
Udostępnij:

Święto Edukacji to taki dzień, w którym wszyscy doceniają nauczycieli, choć właściwie powinni to robić przez cały rok. Otrzymali oni wyrazy uznania od organu prowadzącego, dyrekcji i poszczególnych klas oraz uczniów, lecz dodatkowo społeczność szkolna Zespołu Szkół Technicznych, postanowiła, począwszy od tego roku, uhonorować nauczycieli na swój sposób, wręczając im nauczycielskie Oskary – „Korczaki”.
Kim był Janusz Korczak, przypominać nie trzeba, wzór pedagoga, który dla swoich wychowanków poświęcił wszystko. Uczniowie
w dzisiejszych czasach nie wymagają od nauczycieli aż takiego zaangażowania, jednakowoż na swój, czasem żartobliwy sposób, po powszechnych, bezpośrednich wyborach, ogłosili vox populi w następujących kategoriach:

Perfekcyjna Pani Domu – tropiciel buciorów i identyfikatorów. W tej kategorii zwyciężyła nauczycielka języka angielskiego, Marzena Olbrot

Ostatni Mohikanin – nauczyciel „wieczny”, pracujący najdłużej w naszej szkole, niekwestionowany zwycięzca, to nauczyciel przedmiotów zawodowych, Henryk Bilski

Co mi zrobisz jak mnie złapiesz – bezwzględny tropiciel ściąg i plagiatów. Dumnym posiadaczem statuetki została nauczycielka chemii i biologii, Anna Kośińska-Babiarz,

Dzień Świra – najbardziej szalony nauczyciel, lecz absolutnie nie wariat. Nagroda powędrowała do anglistki,  Anny Kijak

Terminator – nauczyciel budzący największy postrach. Po zaciętej walce „Korczaka” w tej kategorii otrzymała polonistka, Iwona Dybaś.

Jako że w szkole przeważa płeć męska w wieku szczenięcym, następną kategorią był Mroczny Przedmiot Pożądania, czyli najatrakcyjniejsza nauczycielka, w tym przypadku geografii, Agnieszka Przywara – Szumiec.

Kolejny „Korczak” przyznany przez uczniowską społeczność to Pan życia i śmierci, czyli wyduszający z uczniów ostatni oddech wuefista, mianowicie Łukasz Książkiewicz.

Uczniowie nie zapomnieli także o „humanistach”, choć nie są to przedmioty, które „tygryski lubią najbardziej”. W kategorii Stowarzyszenie Umarłych Poetów nagroda powędrowała do nauczyciela religii, Jerzego Marusi.

Jesteśmy szkołą techniczną, więc „nauki ścisłe” to nasz konik, nie mogło więc zabraknąć kategorii Tylko dla Orłów. Po zaciętej rywalizacji nagrodę otrzymał nauczyciel matematyki Roman Kosiński.

Jak szkoła zawodowa, to i nauczyciele tychże przedmiotów. Spośród nominowanych w kategorii Transformers, społeczność uczniowska wybrała Krzysztofa Płaziaka.

Kolejna kategoria to Matrix, czyli najlepszy informatyk, gdzie statuetka powędrowała do Damiana Bartusia.

I kategoria ostatnia, choć nie najmniej ważna Dawca Pamięci – „nagroda publiczności”, czyli najlepszy nauczyciel. Zacięta walka wyłoniła zwycięzcę, którym ponownie został  Damian Bartuś.

Gratulujemy zwycięzcom, choć nie ma u nas przegranych i zapraszamy za rok na rozdanie „Korczaków” 2015.

Samorząd Szkolny
Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj