wtorek, 9 sierpnia, 2022

PO zaprezentowała kandydatów

0
PO zaprezentowała kandydatów
Udostępnij:

Wczoraj w siedzibie miejskiego koła Platformy Obywatelskiej odbyło się przedwyborcze spotkanie kandydaci partii do lokalnych organów samorządowych z dziennikarzami lokalnych mediów.

W konferencji prasowej udział wzięli m.in.: europosłanka PO Elżbieta Łukacijewska, szef jasielskich struktur PO, starosta jasielski Adam Kmiecik oraz ubiegająca się o fotel burmistrza Jasła, Elwira Musiałowicz-Czech, obecnie pełniąca funkcję doradcy wojewody podkarpackiego.

Wybory do wszystkich szczebli samorządu najbardziej emocjonują opinię publiczną dlatego, że ci ludzie są najbliżej ludzkich spraw, reagują w pierwszej kolejności na wszystkie problemy bieżące, oczekiwania ludzi – podkreśliła Łukacijewska. – Dlatego tak bardzo ważne jest to, jakich ludzi wybieramy, bo dobry burmistrz, wójt, starosta pchają gminę, miasto, powiat do przodu. Wykorzystują szansę, jaką daje nowa perspektywa budżetowa, te ogromne środki unijne, jakie trafiają na Podkarpacie. Natomiast ludzie, których celem jest tylko stanąć na jakiejś liście, zdobywać głosy i wygrać, ale niekoniecznie przyświeca temu cel społeczny, nigdy nie będą do końca dobrymi samorządowcami. Bardzo cieszę się ze wszystkich dziewczyn, bo sama jako kobieta wiem, jak kobietom jest trudno i wiem też, że kobiety, gdy dostaną się już do samorządu, do sejmu czy na różne inne stanowiska bardzo ciężko pracują żeby pokazać, że ten mandat naprawdę nie zdobyły tylko dlatego, że są kobietami, ale że są merytoryczne i znają się na sprawach, którymi się zajmują – powiedziała europoseł rekomendując Elwirę Musiałowicz-Czech, jako kandydata PO na burmistrza miasta Jasła.

Prezentacji sylwetki Musiałowicz-Czech poświecono podczas konferencji najwięcej miejsca.

– Przez cztery lata mojej pracy w Urzędzie Wojewódzkim, na stanowisku doradcy wojewody, miałam okazję poznać wiele problemów, ale też uczestniczyć w ich rozwiązywaniu. W Jaśle jest mnóstwo do zrobienia – mówiła ubiegająca się o stanowisko burmistrza.  – To miasto bliskie jest mojemu sercu, i na rzecz tego miasta bardzo chciałabym pracować. Nie tylko na rzecz miasta, ale przede wszystkim na rzecz mieszkańców, ponieważ swoją kampanię chciałabym poprowadzić w kierunku wyjścia naprzeciw potrzebom wszystkich mieszkańców.

Jako priorytety, które chciałaby drożyć w życie jako burmistrz Jasła wymieniła zadbanie o środki unijne, ponieważ – jej zdaniem – nie do końca wszystkie możliwości do tej pory został wykorzystane.

Musimy pójść w kierunku wyjścia naprzeciw przedsiębiorcom i pracownikom, a być może także przyszłym pracownikom,  połączenia potrzeb i wymagań przedsiębiorców oraz kształcenia pracowników i dostosowania tych potrzeb. Myślę, że to też zmniejszy poziom bezrobocia w mieście – stwierdziła. – Jeśli wygram wybory dopilnuję by powstały na terenie Jasła ścieżki rowerowe oraz miejski żłobek.

Podkreślono, iż niezwykle ważną sprawą dla Jasła jest uzyskanie przez jaślanina mandatu radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Kandydatami PO w tegorocznych wyborach są: Dariusz Pomprowicz, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle oraz Andrzej Zając, emeryt.

Jako radny sejmiku deklaruje współpracę z każdą opcją polityczną, która będzie rządzić, po to, by jak najlepiej wykorzystać możliwości, które stają przed naszym regionem w nowej perspektywie budżetowej – zapewnił Pomprowicz. – Nie chciałbym aby powtórzyła się sytuacja, że Jasło i powiat jasielski nie mają swojego przedstawiciela w Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Ewa Wawro

{gallery}galerie/prezentacja_PO{/gallery}

Tezy programowe KWW PO pod hasłem Razem budujmy powiat:

1 Dbałość o dalszy rozwój infrastruktury drogowej.

Remonty i modernizacje dróg powiatowych „wewnętrznych” oraz uzyskanie sieci dobrych połączeń z drogami powiatowymi powiatów sąsiednich (jako tworzenie dróg alternatywnych dla sieci dróg krajowych i wojewódzkich.

Doprowadzenie do budowy drogi szybkiego ruchu dającą możliwość bezpośredniego włączenia się w autostradę w Tarnowie oraz S19 w Miejscu Piastowym

2 Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego.

Budowa bloków operacyjnych, centralnej sterylizatorni, zlokalizowanie poradni specjalistycznych w obrębie szpitala przy ulicy Lwowskiej

3 Dalsze działania zmierzające do specjalizowania się szkół ponadgimnazjalnych, wzmocnienie szkolnictwa zawodowego. Remonty i rozbudowa infrastruktury edukacyjnej.

4 Skuteczne pozyskiwanie środków z Unii Europejskieje KWW PO:

KOLEJNOŚĆ NA LISTACH KWW PO

Jasło – Okręg nr 1 

1.Adam Kmiecik

2.Dorota Gawlik-Feldo

3.Bogdan Rzońca

4.Andrzej Czajka

5.Agnieszka Sobczyk

6.Dariusz Kowalski

7.Teresa Iwaniec

8.Krzysztof Nowosielski

9.Joanna Kozak-Pierunek

10.Łukasz Gogosz

11.Krzysztof Matuszewski

12.Jolanta Jachym

13.Józef Dunaj

14.Daniel Baron

GMINA JASŁO Okręg 2

1.Henryk Motkowicz

2.Józef Nabożny

3.Bożena macek-Lubaś

4.Ewa Łakomiec

5.Edyta Wiktorska

6.Michał Dubiel

GMINA SKOŁYSZYN okręg 3

1.Bogusław Kręcisz

2.Magdalena Dranka-Żywiec

3.Katarzyna Lubaś

4.Jan Kosiba

5.Elżbieta Madej

6.Krzysztof Sarnecki       

Kołaczyce  Okręg nr 4

1.Stanisław Żygłowicz

2.Wanda Nowak

3.Jerzy Gustek

4.Janina Kopera

5.Renata Salacha

6.Zbigniew Gajda

Dębowiec Okręg nr 5

1.Mlicki Stanisław

2.Danuta Setlak

3.Jan Ciurej

4.Zofia Wickowska

5.Alfreda Stachurska

6.Stanisław Zoła

Tarnowiec okręg Nr 6

1.Stanisław Lawera

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj