poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Zabawy z carvingiem

0
Zabawy z carvingiem
Udostępnij:

Patrząc na różne owocowe i warzywne cuda – fantazyjne kwiaty, wyszukane dekoracje czy pomysłowe zwierzaki, może niejeden pomyślał sobie, że wykonanie takich ozdób jest poza jego zasięgiem. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawdą. Mogli się o tym przekonać uczniowie gimnazjów, którzy korzystając z zaproszenia ZSUiS, uczestniczyli w warsztatach „Carvingowe szaleństwo”, poświęconych sztuce tworzenia dekoracji z owoców i warzyw.
Spotkanie to, które odbyło się w listopadzie w pracowni cukierniczej Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, było pierwszym z cyklu warsztatów z zakresu mody, kreowania wizerunku i technik zdobniczych w cukiernictwie, dla których wspólne hasło brzmi „Pomysł na siebie”. Projekt ten to nowa inicjatywa podjęta przez dyrekcję ZSUiS i skierowana do uczniów szkół z powiatu jasielskiego. Intencją pomysłodawców tego przedsięwzięcia było zainteresowanie młodych ludzi ciekawymi, nowymi dla nich umiejętnościami, które w przyszłości mogą stać się pasją, sposobem na nudę, a może nawet pomysłem na przyszłe życie zawodowe.

Warsztaty poprowadziły uczennice kl. 3 technikum technologii żywności pod kierunkiem swoich nauczycieli zajęć praktycznych. Duże zainteresowanie wśród uczestników wzbudziły misterne kompozycje jesiennych bukietów kwiatowych i różnorodne elementy zdobnicze wykonane m.in. z cukinii, papryki, cebuli, marchewki i innych warzyw i owoców. Wszyscy z dużym zainteresowaniem obserwowali pracę swoich starszych koleżanek i słuchali ich uwag, poznając w ten sposób podstawowe techniki stosowane w carvingu, chętnie też próbowali sił przy wykonywaniu prostych a efektownych dekoracji. Młodzi ludzie wykazali się tez niezwykłą kreatywnością i wyobraźnią tworząc własne, bardzo pomysłowe formy dekoracyjne.

Mamy nadzieję, że ten rodzaj „ pomysłu na siebie ” spodobał się młodzieży i rozbudził w niej pasję twórczą, bo przecież w carvingu można się zakochać.

Przed nami kolejne warsztaty, na które już dziś zapraszamy wszystkich chętnych.

ZSUiS

{gallery}galerie/2015_rok/warsztaty_ZSUiS{/gallery}