środa, 21 lutego, 2024

Z uśmiechem w Nowy Rok

0
Z uśmiechem w Nowy Rok
Udostępnij:

W krainie uśmiechu”, to spektakl operetkowy w dwóch odsłonach, który zostanie wystawiony w Jasielskim Domu Kultury 4 stycznia 2014 roku. Bilety w cenie: 40 i 30 zł są do nabycia w sekretariacie JDK.
Dzieło Franza Lehara, uznane za szczytowe osiągnięcie operetki wiedeńskiej lat 20-tych XX wieku, to jedna z najbardziej wzruszających historii miłosnych, rozgrywającej się na tle orientalnej kultury Chin. Zakochana z wzajemnością w chińskim księciu Su Czongu hrabianka Liza postanawia porzucić dla niego Wiedeń i wyrusza do Chin. Tam spotyka ją jednak rozczarowanie, ponieważ dziedzic cesarstwa chcąc sprostać tradycji nie może poprzestać na jednej żonie. Jednocześnie przyszły następca chińskiego tronu nie chce pozwolić odejść Lizie. Tymczasem do Pekinu przybywa dawny wielbiciel hrabianki, który planuje zorganizować jej ucieczkę, w czym pomaga mu Mi – siostra Su Czonga. Chiński książę, który przejrzał plany ukochanej, pozwala (choć z bólem serca) jej uciec, a sam zostaje samotny i opuszczony.

Na scenie Jasielskiego Domu Kultury zobaczymy znakomitych artystów: Jarosława Wiewiórę (tenor), Joannę Szymkowską vel Sęk (sopran), Pawła Brożka (tenor), Beatę Witkowską – Glik (sopran), Sebastiana Gabrysia (baryton), Mariusza Hanulaka (bas), Barbarę Bielaczyc (sopran), Justynę Brożek (sopran) oraz Annę Gabryś (sopran). Towarzyszyć im będzie orkiestra Camerata Bis pod dyrekcją Małgorzaty Kaniowskiej.

kp (JDK)