sobota, 13 lipca, 2024

Kieszonkowiec usłyszał zarzuty

0
Kieszonkowiec usłyszał zarzuty
fot. źródło: internet
Udostępnij:

Policjanci z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież kieszonkową. 61-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego ukradł portfel oraz pieniądze z konta pokrzywdzonej posługując się skradzionymi kartami płatniczymi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu kilku zarzutów. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

We wtorek po godzinie 14, do jasielskiej komendy policji zgłosiła się mieszkanka powiatu, która zawiadomiła, że kilka godzin wcześniej prawdopodobnie została okradziona przez kieszonkowca. Pokrzywdzona była przekonana, że złodziej ukradł jej portfel około godziny 12, na przystanku autobusowym w centrum miasta. Następnie posługiwał się znajdującymi się wewnątrz kartami bankomatowymi, dokonując kilku nieautoryzowanych płatności w sklepach. 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego po otrzymaniu zawiadomienia i ustaleniu istotnych okoliczności zdarzenia, podjęli działania zmierzające do wytypowania i zatrzymania przestępcy. Śledczy ustalali świadków i zbierali informacje. Pomocnym okazały się także zapisy nagrań z monitoringu miejskiego oraz kamer przemysłowych. W efekcie prowadzonych działań, zaledwie trzy dni po zdarzeniu policjanci ustalili personalia odpowiedzialnego za ten czyn mężczyzny. Podejrzany 61-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego trafił do policyjnego aresztu.

Podczas realizacji tej sprawy śledczy ustalili również, że zatrzymany mężczyzna jest podejrzany o podobne przestępstwo, do którego doszło w sierpniu ubiegłego roku.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 61-latkowi czterech zarzutów. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych przestępstw. O jego losie zadecyduje sąd.  

KPP w Jaśle