sobota, 26 listopada, 2022

In private – Dusty Springfield

0
Udostępnij:

Po prawie rocznej przerwie powracam do nagrań brytyjskiej gwiazdy lat sześćdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

Dusty Springfield była największą brytyjską gwiazdą pop lat sześćdziesiątych, która z równą łatwością wykonywała piosenki folkowe, soulowe jak i popowe. Wbrew powszechnemu mniemaniu, które wiąże początek brytyjskiego najazdu z fenomenalnym sukcesem The Beatles, to właśnie Springfield zapoczątkowała obecność brytyjskiej muzyki pop na amerykańskim rynku. Jej singel „Silver Threads and Golden Needles” podbił rynek amerykański na całe 15 miesięcy wcześniej niż „I Want to Hold Your Hand” Beatlesów we wrześniu 1962 roku.
W latach siedemdziesiątych jej popularność nieco przygasła, druga połowa tej dekady i pierwsza połowa lat 80. należała do nowej fali. Artystka wróciła na szczyt brytyjskich list przebojów za sprawą gościnnego udziału w piosence duetu Pet Shop Boys – „What Have I Done to Deserve This?”, pochodzącej z ich drugiego albumu „Actually”, wydanego latem 1987 roku. Nagranie było jednym z największych hitów roku 1987. Panowie Neil Tennant i Chris Lowe byli także współproducentami 13. studyjnego krążka artystki „Reputation”, a także napisali połowę piosenek na ten album. Płytę wydaną 25 czerwca 1990 roku promował kolejny przebój Dusty – „In Private”. Posłuchajmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj