poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Too Late For Goodbyes – Julian Lennon

0
Udostępnij:

Kolejnym wykonawcą, który debiutuje w tym tygodniu w naszej rubryce jest Julian Lennon. Muzyk, wokalista i restaurator. Jest jedynym dzieckiem Johna Lennona i jego pierwszej żony Cynthii Lennon. W dzieciństwie Julian był izolowany przez matkę od życia publicznego. Mimo to, Julian, w wieku 4 lat zagrał u boku ojca w filmie „Magical Mystery Tour”.
W 1968 roku John i Cynthia rozwiedli się, co spowodowało ochłodzenie się jego stosunków z ojcem. To właśnie po tym wydarzeniu Paul McCartney napisał dla niego słynną piosenkę „Hey Jude”, która najpierw miała nosić tytuł „Hey Jules”. Jego rysunek farbkami akwarelowymi, który przedstawiał koleżankę z klasy o imieniu Lucy, fruwającą między chmurami i otoczoną diamentami, był inspiracją do napisania jednej z najpopularniejszych piosenek zespołu The Beatles – „Lucy in the Sky with Diamonds”. Jako muzyk, jedenastoletni Julian zadebiutował na piątej solowej płycie ojca – „Walls and Bridges”, wydanej jesienią 1974 roku. Julian gra na perkusji w utworze „Ya Ya” zamykającym płytę.

Już jako dorosły artysta, debiutował albumem „Valotte”. Płyta ukazała się 15 października 1984 roku. Największą populanością cieszyły się dwa pierwsze single promujące wydawnictwo: „Too Late for Goodbyes” i tytułowy „Valotte”. Album największym powodzeniem cieszył się w Stanach Zjednoczonych, gdzie osiągnął status platynowej płyty, w rodzimej Wielkiej Brytanii skończyło się na złocie. Kolejny krążek Lennona – „The Secret Value of Daydreaming”, wydany 24 marca 1986, nie cieszył się juz takim powodzeniem. Promujący płytę utwór „Stick Around” osiągnął tylko 32 pozycję na liście Billboardu. Płyta osiągnęła status złotej. Żaden z kolejnych albumów artysty nie cieszył się już takim powodzeniem, jak dwa pierwsze wydawnictwa.

Po wydaniu piątej płyty „Photograph Smile” która miała swoją premierę 4 maja 1998 roku, Lennon wycofał się z życia publicznego i poświęcił pracy restauratora. Obecnie mieszka na Majorce i w Portals Nous prowadzi restaurację Reds. Po 13 latach milczenia przypomniał o sobie albumem „Everything Changes”, wydanym 2 października 2011 roku. Płyta nie spotkała się z większym zainteresowaniem słuchaczy. Powróćmy do debiutanckiego albumu muzyka i największego przeboju z tego wydawnictwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj