środa, 17 kwietnia, 2024

Życie tak już ma – Tomek Wachnowski

0
Udostępnij:

Nowy tydzień rozpoczynam od ponownej wizyty w „Krainie Łagodności” i kolejnego debiutanta w tej rubryce. Tomasz Wachnowski to kompozytor, aranżer, piosenkarz, autor tekstów i producent. Debiutował w 1984 roku na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej YAPA w Łodzi. W latach 1985 – 1987 był związany ze studiem piosenki w klubie Politechniki Warszawskiej Riwiera – Remont prowadzonym przez Jana Kazimierza Siwka, Juliusza Loranca i Ewę Kossak.
W 1993 roku ukazał się jego debiutancki album „Śniegowce”, nagrany w krakowskim studiu „Nieustraszeni Łowcy Dźwięków” z udziałem krakowskich muzyków: pianisty i aranżera Tadeusza Leśniaka oraz saksofonisty Leszka Szczerby.

Artysta trzykrotnie brał udział w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, w 1995 i 1996 roku w koncertach z cyklu „Kraina Łagodności”, a w 1999 roku wystąpił w koncercie Premiery, na którym wykonał swoją autorską piosenkę „Byłoby miło”. Utwór został nagrodzony II miejscem w koncercie „Premiery”. Piosenka znalazła się także na drugiej płycie artysty zatytułowanej „Właśnie tak”, której premiera odbyła się we wrześniu 1999 roku.

 

W tym samym roku Tomek Wachnowski został wybrany przez Jean Jacques’a Goldmana – kompozytora muzyki do filmu pt. „Asterix i Obelix kontra Cezar” do zaśpiewania polskiej wersji piosenki promującej ten film. Piosenka „Ona nie widzi mnie” do której Tomek Wachnowski napisał również polski tekst, stała się jednym z przebojów lata 1999 roku i znalazła się na płycie „Właśnie tak” oraz na albumie z muzyką z filmu „Asterix i Obelix kontra Cezar”. Artysta wciąż jest aktywny twórczo, ma na swoim koncie pięć albumów. Ostatnie wydawnictwo „Piosenki dla dorosłych”, ukazało się cztery lata temu. Obecnie Tomek przymierza się do nagrania kolejnej płyty, a ja przypominam utwór promujący jego drugi album.