czwartek, 18 lipca, 2024

100 minut z Szymborską

0
100 minut z Szymborską
fot. arch.
Udostępnij:

W świat poezji Wisławy Szymborskiej przeniósł widzów spektakl „100 minut dla urody”. To muzyczno – poetycka opowieść, pełna humoru, wdzięku i szczypty melancholii oparta na wierszach noblistki. Przybyli w poniedziałek, (24 października br.) do sali widowiskowej JDK spędzili sto minut z rozrywką najwyższej próby.

Widowisko opowiada o życiu, tęsknotach, poszukiwaniu prawdy i piękna, podszyte, tak charakterystyczną dla Szymborskiej serdeczną ironią. Wierszom towarzyszyła oprawa muzyczna, którą skomponowała Urszula Borkowska. Utwory rozpisane na aktorski czterogłos, szczególnie przypadły do gustu odbiorcom. Na spektakl złożyły się zarówno wiersze znane, mniej znane, jak i fragmenty „Lektur Nadobowiązkowych”, które cieszyły się największym uznaniem publiczności.

Występujące w spektaklu Izabella Bukowska – Chądzyńska, Katarzyna Dąbrowska, Joanna Trzepiecińska i reżyserka Magdalena Smalara, stanowią znakomity kwartet wokalny, ale każda z pań ma również swoje partie solowe.

Tegorocznymi partnerami XIV Jesiennych Spotkań Teatrem są: Unimot – Polska Multienergetyczna Firma Kapitałowa zarządzająca stacjami paliw AVIA oraz Toyota Jasło.

JDK