wtorek, 9 sierpnia, 2022

Czerwony Kapturek w Gamracie

0
Czerwony Kapturek w Gamracie
Udostępnij:

Wakacyjne Czwartki Artystyczne rozpoczęły się w tym roku od Osiedla Gamrat. Gry i zabawy prowadzi Agencja Artystyczna Bajlandia oraz instruktorki plastyki z Jasielskiego Domu Kultury. Aktorzy Bajlandii przygotowali dla najmłodszych widzów nową, odbiegającą nieco od powszechnie znanej wersji inscenizację o Czerwonym Kapturku. Pełen emocjonujących momentów spektakl bardzo spodobał się nie tylko dzieciom, ale również ich rodzicom. Po przedstawieniu aktorzy Bajlandii wciągnęli do wspólnej zabawy także dorosłych. Było głośno i radośnie, nikt nie narzekał na nudę. Była lokomotywa, przeciągnie liny, tańce i wiele innych atrakcji nagrodzonych drobnymi upominkami.

Ostatnim etapem był konkurs plastyczny, który przebiegał dwutorowo. Część dzieci malowała kredą na dużym papierze podróż dookoła świata, inne z kolei zdecydowały się na prace indywidualne i rysowały kredkami swoje ulubione postacie z bajek. We wszystkich konkursach dzieci otrzymywały nagrody.

 

Idea Wakacyjnych Czwartków Artystycznych sprawdza się doskonale. Jak przekonuje Urszula Czyżowicz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Gamrat, na tym osiedlu pomysł przyjął się od razu. Za każdym razem w tych spotkaniach uczestniczy ponad setka dzieci. W Gamracie Wakacyjne Czwartki Artystyczne organizowane są już po raz trzeci.

Program współfinansowany jest ze środków Miasta Jasła w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

kp (JDK)

{gallery}galerie/wakacyjne_czwartki_14{/gallery}

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj