środa, 30 listopada, 2022

Czytanie – dobre wiedzy zdobywanie! Trwają finały akcji Zostań czytelnikiem! w MBP w Jaśle

0
Czytanie – dobre wiedzy zdobywanie! Trwają finały akcji Zostań czytelnikiem! w MBP                  w Jaśle
Udostępnij:

Jak nazywamy osobę, która pisze książki? Czy książka-zabawka to bardziej książka, czy może zabawka? Kto ma książek bez liku, dba o nie i czytelników? Na te pytania odpowiedziały dzieci z jasielskich przedszkoli uczestniczące w finałach akcji Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

BIBLIO-quiz pokazał, że najmłodsi wiedzą już jak zostać czytelnikiem, co to takiego wypożyczalnia książek i dlaczego warto czytać. Podczas spotkania  wieńczącego akcję, a zarazem rozpoczynającego przygodę z  biblioteką,  przedszkolakom głośno czytali  dorośli. Dzięki opowiadaniu o Panu Kuleczce Wojciecha Widłaka, odkrywcy Krainy Biblioteki i Książki przekonali się, że …wszystko od czegoś trzeba zacząć… – dorastanie i zdobywanie wiedzy także. Pomocą w tym są książki – te czytane przez rodziców do poduszki i te, które samodzielnie może wybrać dla siebie dziecko odwiedzając bibliotekę.

 

Jak na prawdziwego przyjaciela książki przystało, każdy uczestnik akcji został pasowany na czytelnika, udekorowany biblioteczną odznaką  lubiącego czytać i otrzymał dyplom za aktywny udział we wspólnych spotkaniach. Wszystkie grupy przedszkolne w podziękowaniu za uczestnictwo w akcji otrzymały upominek książkowy.

Od 27 marca do 14 kwietnia 2014 r. podczas wspólnych spotkań zaprzyjaźnione z książką zostały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1, 2, 3, 6, 9,10,11.

MBP w Jaśle 

{gallery}galerie/finał_zostań_czytelnikiem_14{/gallery}

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj