poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Droga Krzyżowa w Foluszu

0
Droga Krzyżowa w Foluszu
Udostępnij:

Droga Krzyżowa w Foluszu-1W promieniach wiosennego słońca, w miniony piątek 18 marca br., po raz dziewiąty, mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu rozpoczęli inscenizację Misterium Męki Pańskiej.

Z placu przed Domem, licznie zgromadzeni wierni wraz z ks. Biskupem Edwardem Białogłowskim, kapłanami z okolicznych parafii ks. dziekanem, Janem Reczkiem, superiorem Bazyliki Mniejszej w Dębowcu ks. Pawłem Raczyńskim, wyruszyli wyznaczoną trasą wraz z niosącym krzyż, w kierunku kościoła Parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Foluszu.

W Drodze Krzyżowej uczestniczyli również przedstawiciele władz powiatowych i gminnych, m.in. starosta Jasielski Mariusz Sepioł, przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Gorgosz oraz Stanisław Mlicki członek Zarządu Powiatu i Andrzej Stachurski radny powiatowy, a także wójt Gminy Dębowiec – Zbigniew Staniszewski.

Rozważania przy poszczególnych stacjach Drogi Krzyżowej prowadzili przedstawiciele z zaproszonych placówek: Domów Pomocy Społecznej z: Krosna przy ul. Żwirki i Wigury i ul. Kletówki, Klimkówki, Iwonicza przy ul. Floriańskiej i ul. Długiej, Brzozowa, Gorlic przy ul. Michalusa i ul. Sienkiewicza, Rudy, Nowego Sącza przy ul. Nawojowskiej 155, Rzeszowa przy ul. Załęskiej, Moczar, Środowiskowego Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie oraz z Publicznego Gimnazjum w Cieklinie i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Foluszu.

To coroczne Misterium Męki Pańskiej, skłania wszystkich do refleksji i pokory, gromadzi coraz więcej uczestników, bo trudno o bardziej przekonujące, autentyczne i wzruszające odtworzenie Drogi Krzyżowej, jak to przedstawione przez ludzi prawdziwie cierpiących.

Dyrekcja Domu Pomocy Społecznej w Foluszu składa podziękowanie Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle za zabezpieczenie trasy w trakcie Drogi Krzyżowej, Piotrowi Buczyńskiemu za prowadzenie śpiewu oraz Mariuszowi Żychowskiemu za nagłośnienie techniczne.

Dom Pomocy Społecznej w Foluszu

{gallery}galerie/16_rok/droga_krzyżowa{/gallery}