wtorek, 16 kwietnia, 2024

Dwa dni doskonałej zabawy w Brzyskach

0
Dwa dni doskonałej zabawy w Brzyskach
Udostępnij:

W dniach 19-20 lipca w parku w Brzyskach odbyły się już kolejne Dni Liwocza. Nie po raz pierwszy z wyjątkowym poczuciem humoru i dużą dawką uśmiechu, wedle zasady – „nigdy nie naprawia się tego, co działa dobrze” imprezę poprowadził Witold Odrobina – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, jeden z twórców radia RMF FM.

Pierwszy dzień imprezy oficjalnie rozpoczął wójt gminy Brzyska – Rafał Papciak już o godzinie 15. Był to czas licznych konkursów dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Organizatorzy jak co roku zapewnili wspaniałą zabawę dla dzieci w postaci wesołego miasteczka, ciekawych konkursów i licznych atrakcji towarzyszących. Tuż przed godziną 17. wystąpił zespół Hideaway. Młodzi artyści są już stałymi bywalcami na scenie w Brzyskach.

Głównym punktem sobotniej imprezy był niewątpliwie koncert Donatana i Cleo, którzy reprezentowali Polskę podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2014 roku. Duet zaśpiewał swoje największe hity – „My Słowianie”, „Brać”, „Nie lubimy robić”, „Slavica” oraz najnowszy utwór pt. „Pełnia” w wykonaniu Cleo. Pierwszy dzień Dni Liwocza 2015 zakończyła dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadził DJ Marcus.

Dzień drugi rozpoczął się tradycyjnie od gier i zabaw dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Nie zabrakło również licznych konkursów rodzinnych. Już o godzinie 16. rozpoczął się turniej sołectw, który zdecydowanie jest już tradycją i stałym punktem tego wydarzenia.

Swoją obecnością rangę imprezy podnieśli patroni honorowi imprezy. W tym roku chętni do wsparcia inicjatywy byli: europoseł Elżbieta Łukacijewska, senator Alicja Zając, poseł Marek Rząsa, poseł Bogdan Rzońca, wicemarszałek Maria Kurowska, oraz radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Dariusz Sobieraj. Każdy z patronów ufundował nagrody dla drużyn, które startowały w turnieju sołectw.

Dziękuję serdecznie panu wójtowi, za to, że możemy się tutaj dzisiaj spotkać. Dawno nie widziałam takich tłumów, chociaż na co dzień jestem na imprezach organizowanych w Rzeszowie. Byłabym niewdzięcznikiem, gdybym w pierwszej kolejności nie podziękowała za to, że głosowaliście na mnie w ostatnich wyborach. To że jestem tutaj, to tylko i wyłącznie Wasza zasługa, dlatego bardzo Wam dziękuję. Szanowna publiczności, pragnę Wam życzyć dobrej zabawy. Cieszę się, że wójt gminy Brzyska – Rafał Papciak myśli o tym, aby zapraszać tutaj takie gwiazdy. Życzę udanych wakacji i wszystkiego, co najlepsze – powiedziała Maria Kurowska.

Chwilę później, na scenie swoje umiejętności zaprezentowały kapele ludowe oraz młodzi i zdolni z Gminy Brzyska. Zgromadzona licznie publiczność, mimo chwilowego deszczu bawiła się doskonale do znanych i lubianych utworów.

Niedziela wieczór, to zdecydowanie czas w rytmach muzyki disco polo. Pierwszą gwiazdą drugiego dnia Dni Liwocza był jasielski zespół Rompey, którego utwory odbijają się szerokim echem już nie tylko wśród lokalnej publiczności. Jak sam mówi wokalista formacji, Marcin Rąpała: – W czasie, kiedy inni opuszczali ten kraj, dorastał we mnie pomysł: Co zrobić w Polsce, żeby było weselej choćby na trzy minuty w życiu innych, którzy są tu razem ze mną? Muzyka jest odpowiedzią na wszystko!

Pozostając w klimatach muzyki disco polo – już o godzinie 20:30 na scenie pojawił się Czadoman – gwiazda niedzielnego wieczoru. Jego muzyka podbiła niemalże wszystkie parkiety hitem „Chodź na kolana” oraz „Ruda tańczy jak szalona”. To właśnie tych najbardziej znanych utworów nie zabrakło na scenie w Brzyskach. Dni Liwocza 2015 zakończyły się zabawą ogrodową z zespołem Mexikana.

Organizatorami wydarzenia był wójt gminy Brzyska – Rafał Papciak oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa, a cała impreza nie mogłaby się odbyć bez sponsorów, którymi byli: firma LUCAS TOUR, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Bank Spółdzielczy w Kołaczycach, Sklep Wielobranżowy w Brzyskach, firma Magia Zakupów, ASTRA Słodycze, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie oraz Huta Szkła w Jaśle.

Zdjęcia i tekst: Natalia Dubiel

 Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii