niedziela, 24 września, 2023

Dzień Dziecka w Tuwimolandii

0
Dzień Dziecka w Tuwimolandii
Udostępnij:

Mimo niesprzyjającej pogody i deszczowego nieba Dzień Dziecka w Tuwimolandii był pełen kolorów i radości. Potwierdziły to uśmiechy na twarzach dzieci oraz towarzyszących im dorosłych, uczestniczących w imprezie zorganizowanej przez Zarząd Osiedla Jasło Mickiewicza, 139 Drużynę Harcerską „Lisy” im. Płk L. Lisa Kuli oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle. Spotkanie zainaugurowało jasielskie obchody XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. 
W tradycyjnym głośnym czytaniu „Lokomotywy” Juliana Tuwima wzięli udział: Leszek Znamirowski – wiceburmistrz Miasta Jasła, Wacław Dusza – przewodniczący Zarządu Osiedla Jasło Mickiewicza, Maria Gubała – sekretarz Zarządu Osiedla Jasło Mickiewicza oraz Małgorzata Piekarska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Co prawda deszcz nie pozwolił na zabawy z kolorową chustą animacyjną i uniemożliwił zorganizowanie turnieju na największą bańkę mydlaną, uczestnicy spotkania pokazali jednak, że wystarczy odrobina wyobraźni i osiedle zamienia się w barwną Tuwimolandię. Dzieci wykazały się świetną znajomością wierszy Juliana Tuwima, i bezbłędnie odpowiedziały na wszystkie pytania o twórczość poety. Sportowych emocji dostarczyły zabawy zorganizowane przez harcerzy w sali Zarządu Osiedla Mickiewicza, mnóstwo radości zarówno dzieciom jak i dorosłym przyniosło szczególnie wspólne przeciąganie liny. W Filii nr 3 MBP powstały natomiast piękne ilustracje do wierszy przeczytanych przez rodziców, babcie i ciocie uczestników, a także kolorowe tatuaże wykonane przez wolontariuszki biblioteki.

Dzięki wsparciu Zarządu Osiedla Jasło Mickiewicza każdy uczestnik został obdarowany nagrodą niespodzianką. Spotkanie odbyło się w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom „Całe Jasło czyta dzieciom”, którego sponsorami są Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. oraz Jan Wątroba – Piekarnia-Ciastkarnia

MBP Jasło

{gallery}galerie/DD_MBP{/gallery}

 

NAJNOWSZE

POPULARNE