wtorek, 18 czerwca, 2024

Grupa Crossover na zakończenie VIII Festiwalu Poezji i Prozy w Jaśle

0
Grupa Crossover na zakończenie VIII Festiwalu Poezji i Prozy w Jaśle
Udostępnij:

VIII Festiwal Poezji i Prozy zakończył wczorajszy performance „Dialog trzech sztuk: poezji, muzyki i sztuk wizualnych” krakowskiej grupy Crossover. Spotkanie odbyło się w hali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, w którym uczestniczyli również młodzi poeci z Klubu Inicjatyw Artystycznych „Wschód”.
W ramach VIII Festiwal Poezji i Prozy  odbyły się warsztaty filmu animowanego, warsztaty muzyczno-literackie, projekcie filmów dokumentalnych i bajek, spotkania z Michałem Zabłockim, twórcą Multipoezji, o której pisaliśmy tutaj oraz spotkania autorskie: „Rozmowy o Miłoszu i Herbercie”, „Cyberpoezja” i „Literackie Debiuty”. Jak co roku odbył się również koncert piosenki poetyckiej. Na scenie pojawił się znany wszystkim artysta Czesław Mozil, który zaprezentował utwory z albumu „Debiut”, na którym znalazły się wiersze, napisane przez młodych twórców projektu Multipoezji (zdjęcia z koncertu: tutaj). Zwieńczeniem festiwalu był występ grupy Crossover z Krakowa.

Projekt Crossover to dialog poezji, muzyki i wizualizacji. Czytanie przez autorów wierszy wzbogacone jest muzyką didżejów i dialogiem kolorowych, szybko zmieniających się wizualizacji, wyświetlanych na  rzutniku. W skład zespołu wchodzą: Piotr Jemioło, Krzysztof Szeremeta, Kacper Adamus i Dawid Kasiarz.

Festiwal został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Weronika Samborska
fot. Weronika Samborska

{gallery}galerie/crossover{/gallery}