niedziela, 27 listopada, 2022

II Turniej Jednego Wiersza rozstrzygnięty !

0
II Turniej Jednego Wiersza rozstrzygnięty !
Udostępnij:

22 września 2014 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbył się II Turniej Jednego Wiersza, w ramach IX Festiwalu Poezji i Prozy.

Polegał on na przedstawieniu własnego wiersza o dowolnej tematyce. Tekst nie mógł być prezentowany na innych konkursach ani drukowany w czasopismach literackich i wydawnictwach książkowych. Miłą niespodzianką była różnorodność wiekowa uczestników.

Prezentacje oceniało jury w składzie: dr Barbara Sokołowska, przewodnicząca; Barbara Tora, poetka ; Krystyna Ziemba, kustosz MBP w Jaśle. Jury brało pod uwagę oryginalność i artystyczną wartość tekstu.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Olga Wardęga „Trema” ; II miejsce – Hubert Syzdek „Grudniowa etiuda” ; III miejsce ex aequo – Zbigniew Pora „Współczesne czarownice” i Anna Skiba „Bez tytułu”.

Wyróżnienia otrzymały:

Aleksandra Przetacznik, Zofia Rosik, Hanna Wędrychowicz.

Skomplikowane metafory i nowatorskie pojmowanie wiersza, to na mnie, osobie wychowanej na klasycznym rytmie zrobiło ogromne wrażenie – powiedziała Barbara Tora.

Dr Barbara Sokołowska – przewodnicząca jury była pełna uznania dla młodych poetów, którzy w dobie SMS-ów i lakonicznych wiadomości szukają własnej formy wypowiedzi. Atrakcją muzyczną wieczoru był jasielski bard – Mateusz Nocek.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją laureatki I miejsca – Olgi Wardęgi

{youtube}SdCmjzI8h7g|400|300|1{/youtube}

Patronat medialny nad Festiwalem objął m.in portal Twoje Jasło.

MBP w Jaśle

{gallery}galerie/turniej_jednego_wiersza{/gallery}

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj