wtorek, 9 sierpnia, 2022

Jarmark Antoniański

0
Jarmark Antoniański
Udostępnij:

W dniu dzisiejszym, po raz pierwszy w Jaśle, rozpoczął się Jarmark Antoniański zorganizowany przez ks. Franciszkanów.  Jest on dodatkową atrakcją  jaką organizatorzy zaplanowali w ramach akcji charytatywnej Antoniański Dar Serca, będącej kontynuacją Noworocznego Daru, który odbywa się w naszym mieście już od 15 lat.

Podczas trwania tej akcji w dniach 8-9 br. odbyła się zbiórka uliczna, z której wszystkie zebrane pieniądze zostały przekazane na rzecz Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Wydarzeniu towarzyszyły występy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Ciekawą atrakcją, jaką organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników jest Jarmark Antoniański, gdzie na placu przy kościele św. Antoniego w Jaśle, na odwiedzających już dzisiaj czekały stoiska, przy których można było nabyć m.in. wyroby z wikliny, szkło ręcznie zdobione, biżuterię, ozdoby z włóczki, antyki i dzieła sztuki. Natomiast najmłodsi mogli wziąć udział w licznych zabawach i konkursach, a Ci, którzy chcieli zasięgnąć konsultacji medycznej oraz bezpłatnie zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi, przy stoiskach mogli spotkać przedstawicieli Szkoły Medycznej w Jaśle, chętnych do udzielenia potrzebnych informacji.

Jarmark Antoniański potrwa jeszcze do jutra, gdzie oprócz stoisk z wyrobami artystycznymi, odwiedzający będą mogli zobaczyć spektakl w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle pt. „O miłości”.

Zobacz program : Antoniański Dar Serca

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Weronika Samborska

fot. Weronika Samborska

{gallery}galerie/antonianski_jarmark{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj