sobota, 13 lipca, 2024

Jasło świętuje Boże Narodzenie oryginalną pastorałką

0
Jasło świętuje Boże Narodzenie oryginalną pastorałką
Udostępnij:

W tym roku mieszkańcy podkarpackiego Jasła i okolic w wyjątkowy sposób przygotowali się do Bożego Narodzenia. „Pastorałka spod Liwocza” to pierwsze oryginalne nagranie i wspólne dzieło Społecznego Ogniska Muzycznego w Jaśle. Utwór w wykonaniu zespołu złożonego z najmłodszych mieszkańców Jasła, Skołyszyna i okolic zarejestrowany w połowie grudnia br. szybko podbił serca nie tylko lokalnej społeczności.

Społeczne Ognisko Muzyczne przy JSM w Jaśle tegoroczne święta Bożego Narodzenia celebruje pierwszym własnym utworem. Zespół przygotował, wykonał i zarejestrował pastorałką pod tytułem „Pastorałka spod Liwocza”. Muzykę skomponował Stanisław Mazurek, a autorem słów jest Edward Lecheta. Utwór wykonują uczniowie ogniska z Jasła i Skołyszyna. W partiach solowych można usłyszeć: Kornelię Zając, Felicję Marek i Kamila Wieczorka. Wykonanie nagrano w profesjonalnym studio REGNAT, nad realizacją czuwał sam właściciel – Grzegorz Gnat. „Idea wspólnego nagrania pojawiła się już w zeszłym roku, ale wówczas nie mogliśmy zrealizować pomysłu. W tym roku dzięki intensywnej wspólnej pracy i zaangażowaniu wielu osób udało nam się stworzyć nagranie przed Świętami Bożego Narodzenia, na czym bardzo nam zależało” – mówi Stanisław Mazurek, założyciel SOM.

Z pasji do muzyki

Społeczne Ognisko Muzyczne powstało w roku 1994, jako kontynuacja działalności Społecznego Ogniska Muzycznego przy ZTS Gamrat. Obecna filia przy Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie istnieje od 2000 roku. Na zajęcia w przeważającej większości uczęszczają dzieci i młodzież w wieku szkolnym z Jasła i okolicznych miejscowości, przedszkolaki oraz seniorzy. „Udział osób starszych, którzy w jesieni życia odnaleźli wreszcie czas na rozwijanie swojej pasji i spełnianie marzeń jest dla nas szczególnie ważny i bardzo nas cieszy” – dodaje Stanisław Mazurek.

Jedną z dodatkowych osi działalności Ogniska jest organizacja spotkań z wybitnymi muzykami. Przykładem jest zorganizowane w 2006 roku, we współpracy z Urzędem Miasta spotkanie z wybitnym polskim saksofonistą jazzowym Janem „Ptaszynem” Wróblewskim i jego zespołem. Uczniowie Ogniska biorą udział w koncertach i występach publicznych, zdobywają wysokie miejsca w lokalnych konkursach i przeglądach muzycznych w Jaśle, Skołyszynie, Szebniach czy Rzeszowie. Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/ogniskomuzyczne.jaslo/

Pastorałkę spod Liwocza obejrzeć można pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=kN2d–9I2n8

xxx

Dane do kontaktu: Stanisław Mazurek tel. 606371542 e-mail: mmusic@wp.pl

facebook: https://www.facebook.com/ogniskomuzyczne.jaslo/