poniedziałek, 17 czerwca, 2024

„Kolędą” wyśpiewała drugie miejsce

0
„Kolędą” wyśpiewała drugie miejsce
Karolina zaśpiewała „Kolędę” z repertuaru Joanny Lewandowskiej, fot. arch.
Udostępnij:

Karolina Polak, wokalistka Jasielskiego Domu Kultury zdobyła II miejsce w kategorii szkół średnich, w IV Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek Trzebownisko 2024. Finał odbył się 13 stycznia br. w Sali Widowiskowej G2A Arena w Jasionce.

Karolina zaśpiewała „Kolędę” z repertuaru Joanny Lewandowskiej, otrzymując – decyzją jury – drugie miejsce. Do konkursu przygotowali ją instruktorzy muzyki Jasielskiego Domu Kultury (Ewa Grzebień – śpiew, Wojciech Nowicki – instrumenty). – To jeden z pierwszych sukcesów naszej wokalistki w nowym roku. Gratulujemy i oby tak dalej  – cieszy się z sukcesu swojej podopiecznej Ewa Grzebień, Kierownik Działu Animacji i Kultury.

Sami organizatorzy (Wójt Gminy Trzebownisko, Centrum Ogrodnicze Agrico oraz Gminny Ośrodek Kultury w Trzebownisku) również byli zachwyceni poziomem tegorocznego konkursu. – To była prawdziwa eksplozja talentów, a jurorzy mieli trudne zadanie w przyznaniu nagród i wyróżnień, bo wszyscy zasługiwali na docenienie. Poziom był naprawdę wyjątkowo wysoki. Jurorom tak bardzo podobały się występy, że postanowili nagrodzić więcej osób, niż przewidywał regulamin i spontanicznie ufundowali dodatkowe, pozaregulaminowe nagrody pieniężne.

Występy młodych artystów oceniała komisja w składzie: Mariola Łabno – Flaumenhaft (aktorka), Alek Berkowicz (muzyk, wokalista) oraz Ewa Jaworska – Pawełek (instruktor wokalny).

JDK