niedziela, 16 czerwca, 2024

Koncert dla Dudusia

0
Koncert dla Dudusia
Udostępnij:

Podczas tegorocznych Dni Jasła, w niedzielne popołudnie, odbędzie się koncert dedykowany Jerzemu Dudusiowi Matuszkiewiczowi. Wystąpią w nim między innymi laureaci tegorocznego stypendium, ufundowanego przez naszego wybitnego jaślanina.

Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Honorowy Obywatel Miasta Jasła ufundował jednorazowe stypendium dla młodych jaślan wyróżniających się w dziedzinie muzyki, którzy swoimi osiągnięciami promują miasto. Tegorocznymi laureatami zostali: Michał Babiarz, Gabriela Pięta i Roksana Węgiel.

W koncercie, podczas którego zabrzmią utwory skomponowane przez Dudusia, oprócz stypendystów Michała Babiarza i Roksany Węgiel, wystąpią również: Ola Tocka z zespołem, Mateusz Balcerek z zespołem oraz soliści Jasielskiego Domu Kultury.

Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz to muzyk jazzowy, saksofonista, kompozytor muzyki do wielu popularnych seriali i filmów m.in.: Czterdziestolatka, Alternatywy 4, Janosika, Wojny domowej, Nie lubię poniedziałku, Stawki większej niż życie, czy Rozmów kontrolowanych.

***

Michał Babiarz

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jaśle, Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Krakowie. Obecnie jest uczniem V klasy Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle. Brał udział o przeszło 40 konkursach pianistycznych rangi regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, zdobywając nagrody. Największe osiągnięcia: dwukrotne II miejsce i nagroda specjalna stowarzyszenia „Porta Musicae” w Konkursie Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem” w Krakowie ( 2016 rok –edycja ogólnopolska oraz 2017 rok – edycja międzynarodowa), III miejsce w VII Chopinowskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny i Ludwika Stefańskich w Krakowie (2016), I miejsce w Płockim Konkursie Muzyki Współczesnej (2016), I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Współczesnej „Srebrna Szybka” w Krakowie (2016), I miejsce w kategorii muzyka współczesna w „7 Concorso Internazionale di Esecuzione „Giovani Musicisti” – Citta di Treviso” (Włochy 2015), pięciokrotny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz

w Jaśle (2010-2015), laureat stypendium ufundowanego przez Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza w 2015 r.

Gabriela Pięta

Studentka III roku wokalistyki jazzowej na Wydziale Muzyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Finalistka konkursu Radia RMF FM z okazji 25 lecia działalności Radia. Laureatka II miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Dębica Open Festiwal (2017), III miejsca w Międzynarodowym Festiwalu „Muzyka na Pograniczu” w Sanoku (2015), III miejsca w przesłuchaniach do Międzynarodowego Festiwalu „Rytm Pro Arte Gliwice”. Razem z Natalią Kukulską występowała w koncercie w ramach przedsięwzięcia „Rzeszów Art. Festiwal”. Brała udział w XIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Bałtyckiej „Nadzieja” im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu, w spocie reklamowym konkursu „The Voice of Poland” oraz w koncercie w ramach IV Retrospektywy VII Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Niepokorni Niezłomni Wyklęci” (Lublin 2016). Laureatka Nagrody Miasta Jasła w dziedzinie kultury (2017). Współpracowała z wieloma artystami: Katarzyną Skrzynecką, Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem, Kubą Molendą, Jagodą Kret, Arkiem Kłusowskim, Mateuszem Gędzińskim i innymi muzykami i wokalistami.

Roksana Węgiel

Od pięciu lat wokalistka Jasielskiego Domu Kultury. Mimo młodego wieku uczestniczka i laureatka wielu koncertów o zasięgu wojewódzkim ogólnopolskim i międzynarodowym. Wśród nich: Grand Prix ( w kat. Do 11 lat) – w X Spotkaniach Mistrzów Muzyki w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie (2015), I nagroda w Międzynarodowym Festiwalu „Orfeusz w Italii” – Lido di Jesolo (Włochy 2015), I nagroda w IV Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę” (Tarnów 2015 i Grand Prix w 2016), Grand Prix w IX Międzynarodowym Konkursie „Piosenki naszych ojczyzn w Unii Europejskiej (Wiśniowa 2016), I nagroda w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” (Rzeszów 2016), I nagroda w Konkursie „My XXI wiek” (Bułgaria 2016), II nagroda w XVII Ogólnopolskim Konkursie „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” (Kraków 2016), Grand Prix w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „ Na polska nutę” (Rzeszów 2017), III nagroda w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej (Radom 2017), I nagroda w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Skowroneczek” (Nowy Sącz 2017), Zwycięstwo w I edycji programu telewizyjnego „The Voise Kids – TVP2 2018.

Urząd Miasta w Jaśle