piątek, 12 sierpnia, 2022

Łączy nas pasja czytania!

0
Łączy nas pasja czytania!
Udostępnij:

W Filii nr 1 ul. Sobniowska 34, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, powstał Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki Sobniów.
Dyskusyjne Kluby Książki to doskonały sposób na poznawanie nowych ludzi, spędzanie wolnego czasu i przyjaźń z książką. Pomysł na Dyskusyjne Kluby Książki powstał w 2006 r. w Instytucie Książki w Krakowie, a inspiracją była brytyjska idea wspólnego czytania i rozmów o książkach. Ta idea spotkań miłośników książek i czytania, szybko rozprzestrzeniła się w całej Polsce.

DKK Sobniów skupia młodzież-miłośników literatury w wieku od 12 do 16 lat. Spotkanie inauguracyjne odbyło się 24 maja 2013 r. – uczestnicy dyskutowali o losach dziwacznego ogra i jego niezwykłych przyjaciół z książki „Na tropie ogra” Evy Ibbotson. Spotkania DKK Soboniów będą odbywać się cyklicznie, raz w miesiącu. Na kolejną literacką zabawę zapraszamy w piątek 21 czerwca 2013 r.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Ksiązki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz WiMBP w Rzeszowie.

Informacji o Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki Sobniów udziela:

Anna Gubernat-Rutana

filia1@mbp.jaslo.pl

tel. 13 445 58 57

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj