niedziela, 14 lipca, 2024

Łukasiewicz w świadomości gimnazjalistów dwóch województw

0
Łukasiewicz w świadomości gimnazjalistów dwóch województw
Udostępnij:

Ostatniego dnia maja w Zespole Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle w ramach Dni Patrona odbył się XIII Międzywojewódzki Konkurs „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza” pod patronatem burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana.

W trzech kategoriach: poetyckiej, plastycznej i wiedzy uczestniczyli uczniowie 10 gimnazjów z terenu województw: podkarpackiego i małopolskiego.

W kategorii poetyckiej, którą oceniały: Helena Gołębiowska (JDK) i Krystyna Ziemba (MBP w Jaśle) zwyciężyła Aleksandra Więcek (Gimnazjum nr 2 w Jaśle) przed swoją koleżanką szkolną Adrianą Soczek i Aleksandrą Kolbusz z Gimnazjum w Brzostku. Wyróżnienia otrzymali: Julianna Stoś z ZS w Nowym Żmigrodzie, Szymon Zabawa – Gimnazjum nr 1 w Jaśle i Kamila Strojna z Gimnazjum nr 2 w Łukawcu.

W kategorii plastycznej, gdzie jurorami byli: Małgorzata Samborska – artysta rzeźbiarz Alicja Romanow – instruktor plastyki w MDK w Jaśle, 1 m. zajęła Gabriela Klich z ZS w Nowym Żmigrodzie, 2 – Kamila Rak z tej samej szkoły, 3 – Paulina Wnęk z Gimnazjum w Brzostku, 4 – Gabriela Hućko z ZS w Nowym Żmigrodzie, 5 – Dominik Zbaraża z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, 6 – Zuzanna Nikiel z Gimnazjum nr 1 w Bieczu.

Z kolei w ramach zmagań z zakresu wiedzy historyczno – chemicznej, w której to kategorii skład jury stanowili: dr inż. Kazimierz Macnar (Exalo Dribling S. A.), Adam Nowak (wieloletni dyrektor i prezes PPNiG w Jaśle) oraz chemik Barbara Kopeć (ZSM nr 3 w Jaśle), wyniki były następujące:

1 m. – Gimnazjum nr 2 w Jaśle (Aleksandra Bober, Aleksandra Modras, Paulina Bunar), 2 m. – Gimnazjum w Brzostku (Magdalena Nowak, Aleksandra Kolbusz, Joanna Ramut), 3 m. – Zespół Szkół w Odrzykoniu (Beata Daszykowska, Kacper Słowik, Patrycja Sitar), 4 m. – ZS w Nowym Żmigrodzie (Anna Dorociak, Gabriela Klich, Adrian Baran), 5 m. – Gimnazjum nr 1 w Jaśle (Julia Dołęga, Marlena Łopatkiewicz, Julia Kobak).

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, reprezentowany przez dyrektor Aleksandrę Zajdel – Kijowską, zastępcę dyrektora – Renatę Goleń, nauczycieli – Ryszarda Goryczkę i Wiesława Hapa, prezesa Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, współorganizatora przedsięwzięcia. Wkład w organizację tego wydarzenia wnieśli również nauczyciele ZSM nr 3: Janina Bieleń, Iwona Zamorska i Antoni Zając.

/dr/

{gallery}galerie/16_rok/konkurs_hap{/gallery}