wtorek, 21 maja, 2024

Mali artyście śpiewali kolędy

0
Mali artyście śpiewali kolędy
Udostępnij:

Trzech solistów i cztery zespoły w grupie przedszkolaków nagrodziło jury podczas przesłuchań w XXI Konkursie Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”, które odbyły się 14 grudnia br. w Jasielskim Domu Kultury. Młodzi artyści wystąpią w koncercie finałowym 9 stycznia 2016 r.
Komisja konkursowa, w składzie: Jolanta Jaracz, nauczyciel muzyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Jaśle, Alicja Szulc, nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle oraz Elwira Szpak, nauczyciel muzyki w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia oraz Prywatnej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Jaśle, oceniała autentyczność prezentacji i interpretacji, umiejętności wokalne i muzykalność wykonawców, aranżację , dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne. Każdy z uczestników wykonał zgodnie z regulaminem dwa utwory. Do finału, który odbędzie się 9 stycznia 2016 r. w JDK, zakwalifikowali się soliści: Julia Liana (GOK Skołyszyn), Matylda Smola (Pałac Młodzieży Tarnów) oraz Rafał Zając (Przedszkole Miejskie nr 10 w Jaśle). Natomiast w kategorii zespołów komisja konkursowa nagrodziła: „Bajkowe nutki” (Prywatne Bajkowe Przedszkole w Jaśle), „Półnutki” (Przedszkole Miejskie nr 10 w Jaśle), „Śpiewające Krasnale” (Przedszkole Miejskie nr 3 w Jaśle) oraz „Małych kolędników” (Przedszkole Miejskie nr 13 w Jaśle). Wyróżnienia przyznano Idze Goleń (Przedszkole Miejskie nr 10 w Jaśle) i Emilii Skibie (Przedszkole w Jasienicy Rosielnej).

Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” adresowany jest do dzieci i młodzieży z terenu województwa podkarpackiego i województw sąsiednich. Jego organizatorem jest Jasielski Dom Kultury, a Partnerem wydarzenia jasielska Sieć Sklepów MPM. Celem konkursu – jak podkreśla Ewa Grzebień, jego pomysłodawczyni, instruktorka muzyki w Jasielskim Domu Kultury – jest ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego, poznawanie nieznanych i zapomnianych polskich kolęd i pastorałek oraz prezentacja efektów pracy młodych wykonawców i ich nauczycieli.

JDK

{gallery}galerie/2015_rok/kolędy_jdk{/gallery}