niedziela, 21 kwietnia, 2024

MBP w Jaśle w Strefach Innowacji

0
MBP w Jaśle w Strefach Innowacji
Udostępnij:

Jakie działania w mieście są najważniejsze według mieszkańców? Jak technologie mogą pomóc w rozwiązaniu ważnych dla nich problemów? Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przystąpiła do projektu „Strefy Innowacji”, dzięki któremu spróbujemy znaleźć odpowiedzi na ważne dla społeczności lokalnej pytania.

Strefy Innowacji to program finansowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w ramach którego 20 bibliotek z całej Polski będzie poszukiwać rozwiązań problemów wskazanych przez ich społeczności, eksperymentować, wdrażać nowe pomysły i działania. Najpierw zespół Strefy MBP w Jaśle weźmie udział w szeregu spotkań i szkoleń, a następnie zaprosi jasielską społeczność do wspólnego zastanowienia się nad pomysłem na innowację i będzie pracować nad wprowadzeniem zmiany, która odpowie na zdiagnozowane potrzeby. Cały proces wspierać będą doświadczeni trenerzy i specjaliści, we wprowadzeniu innowacji wykorzystywane będą nowe technologie.

W dniach 8-9 grudnia w Serocku odbyło się spotkanie inaugurujące projekt, obecnie rozpoczyna się faza wdrożeniowa i cykl warsztatów dla zespołów bibliotek uczestniczących w programie, które potrwają do czerwca 2015 r. Już dziś zapraszamy do współpracy nad jasielską Strefą Innowacji.

MBP w Jaśle