Redakcja portalu Twoje Jasło nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w dziale "Z prawa i z lewa". Poszczególne wypowiedzi są prywatnymi opiniami osób podpisanych pod tekstami.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

215
fot. arch. MBP

5 listopada w dniu urodzin Walta Disneya, obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bajki i baśnie, zarówno te czytane jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dzięki nim dzieci uczą się m.in.: rozróżniać dobro od zła, koleżeństwa i przyjaźni, chęci niesienia pomocy innym.

Calineczka, Kot w Butach, Czerwony Kapturek i wiele innych postaci gościło 4 i 5 listopada 2021 r. na spotkaniach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Przedszkolaki z Prywatnego Kubusiowego Przedszkola w Jaśle oraz Społecznego Przedszkola w Lipnicy Dolnej, przypomniały sobie bajki i baśnie, które poruszają ważne tematy, związane z wartościami, bezpieczeństwem czy uczuciami. Aby zachęcić  najmłodszych do czytania bajek zaprosiliśmy je do udziału w aktywnych zajęciach.

Po wysłuchaniu fragmentów opowieści dzieci miały za zadanie rozpoznać tytuły bajek oraz pomóc Kopciuszkowi w rozdzielaniu grochu i fasoli. Wzięły udział w zabawie „Zatrute jabłko”, rozwijającej szybkość i refleks, opowiadały o swojej ulubionej postaci, a w części plastycznej kolorowały ulubionych bohaterów  bajek.

MBP w Jaśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj