wtorek, 18 czerwca, 2024

„Na prezenty czas” – kolorowo i świątecznie

0
„Na prezenty czas” – kolorowo i świątecznie
Udostępnij:

Oryginalne i niepowtarzalne. Takie rzeczy można było kupić na zorganizowanym po raz pierwszy w Jasielskim Domu Kultury kiermaszu rękodzieła artystycznego pod hasłem „Na prezenty czas”. Blisko 30 wystawców, nie tylko z powiatu jasielskiego sprzedawało swoje wyroby 25 listopada br. w JDK.

Odwiedzający mogli zaopatrzyć się nie tylko w prezenty dla najbliższych, ale także przygotować się do zbliżających się świąt. Były więc dekoracje do domu i ogrodu. – Nie jest to typowy kiermasz świąteczny. Organizujemy go po raz pierwszy pod hasłem „Na prezenty czas”. Do udziału zaprosiliśmy wystawców, głównie z powiatu jasielskiego, ale nie tylko. Można tu kupić wszystko, co nadaje się na prezent, czyli: hafty, kartki, biżuteria, obrazy, wyroby z włóczki – wylicza Katarzyna Gądek – Smyka, kierownik Działu Edukacyjno – Informacyjnego, która jest jednocześnie opiekunem grupy Pracowni Edukacji Twórczej JDK. To właśnie wspólnie z paniami należącymi do tej grupy wymyśliły kiermasz „Na prezenty czas”.

Jednym z rękodzielników jest znana z zamiłowania do pergamano, mieszkająca w Jaśle Grażyna Jaśko, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Jej pasją jest także haft krzyżykowy i decoupage. – Można u mnie kupić prezenty gwiazdkowe, mikołajkowe, bombki, zawieszki na choinkę, prezenty okolicznościowe, czyli to, co ludzie teraz chętnie kupują. I wszystko to moje własne wyroby – podkreśla z dumą pani Grażyna.

JDK