poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Niepowtarzalne i wyjątkowe

0
Niepowtarzalne i wyjątkowe
Udostępnij:

Kilkadziesiąt prac, na które składają się niepowtarzalne wizje artystyczne Sławomira Walencika, grafika komputerowego z Radzynia Podlaskiego można obejrzeć na wystawie w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Uroczysty wernisaż z udziałem autora odbył się 9 lipca br.

– W swojej twórczości pan Sławomir stara się grafikę komputerową zbliżyć do malarstwa. Zastosował tu wiele technik, które zmieniły coś, co na początku było tylko grafiką komputerową, w zupełnie inną pracę. Przez to są one bardzo indywidualne i niepowtarzalne – powiedziała otwierając wystawę Helena Gołębiowska, wicedyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

Prace, które można obejrzeć na wystawie w JDK do końca lipca br. są połączeniem oryginalnego pomysłu z możliwościami współczesnej technologii: fotografii, grafiki komputerowej i druku cyfrowego. Sławomir Walencik stosuje autorską technikę wielowarstwową – na pracę nakłada blisko dziesięć różnych warstw, dzięki czemu powstają unikatowe prace. Jak sam przyznaje, tworzy tylko wtedy, kiedy ma na to ochotę i kiedy jest zadowolony z życia. I zawsze w domu ma tylko jedną swoją pracę – tę, która aktualnie mu się podoba. – A wystawa to jedyne miejsce, gdzie można zobaczyć je wszystkie, w miarę uporządkowane – dodaje grafik. 

***

Sławomir Walencik urodził się 10 października 1955 r. w Radzyniu Podlaskim. Od 18 lat zawodowo zajmuje się grafiką komputerową, przez wiele lat pracował jako grafik w Radzyńskim Ośrodka Kultury oraz Urzędzie Miasta Radzyń Podlaski. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych (m.in. WOK Lublin, Galeria Podlaska w Białej Podlaskiej, PDK Parczew, MOK Świdnik, Galeria RIR Radzyń Podlaski) oraz zbiorowych.

kp (JDK)

{gallery}galerie/wernisaż_walencik{/gallery}

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj