środa, 8 lutego, 2023

Odlotowe zajęcia w dwóch podstawówkach – w Czeluśnicy i w Jasielskiej „CZWÓRCE”

0
Udostępnij:

W dniu 20 marca w Szkole Podstawowej w Czeluśnicy oraz w Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle odbędą się warsztatowe zajęcia z chemii w ramach Wyjazdowego Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego (DUT) działającego przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Uczestniczyć w nich będzie w sumie 180 uczniów z klas siódmych i ósmych.

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny Wyjazdowy to zajęcia dla uczniów szkół podstawowych. Są to zajęcia składające się z licznych pokazów i eksperymentów, dzięki czemu uczestnicy mogą lepiej zrozumieć i zapamiętać realizowany temat. Program dostosowany jest do wieku uczniów oraz spójny z wiedzą zdobywaną w szkołę. Dodatkowo podczas zajęć uczestnicy poznają doświadczenia, które mogą samodzielnie wykonywać w domu wraz z bliskimi. Tego typu zajęcia są interesujące do uczniów dzięki czemu mamy możliwość pobudzenia w nich chęci do dalszego kształcenia w danym kierunku.

Zajęcia organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” z siedzibą w Rzeszowie.

Inicjatorem wydarzenia jest firma ERKO Oddział Czeluśnica (członek Stowarzyszenia Dolina Lotnicza), Jasielskie Stowarzyszeni Przedsiębiorców oraz Stowarzyszenie Warsztat w Jaśle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj