środa, 22 marca, 2023

Ogólnopolski sukces recytatorów JDK

0
Ogólnopolski sukces recytatorów JDK
Udostępnij:

Lidia Bachórz, Patrycja Piotrowska, Katarzyna Bolek i Mateusz Knapik to podopieczni Jasielskiego Domu Kultury, którzy zdobyli nagrody i wyróżnienia w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Słowa w Lubaczowie. Młodych recytatorów przygotowała Helena Gołębiowska, wicedyrektor JDK, instruktor teatralny.
– To bardzo prestiżowy, a zarazem trudny Festiwal, ponieważ nie ma w nim kategorii wiekowych. Nasi podopieczni konkurowali więc z dorosłymi, z osobami ze sporym doświadczeniem – mówi H. Gołębiowska.

 

Festiwal Słowa, który odbywał się w dniach 19 – 21 czerwca br. i zorganizowany został przez Miejski Dom Kultury w Lubaczowie ma formę trzech turniejów recytatorskich. W tym roku były to: XXIV Ogólnopolski Turniej Recytatorki Literatury Tworzonej na Obczyźnie „Od Mickiewicza do Miłosza”, XX Ogólnopolski Turniej Jednego Poety „Jan Drzewucki” oraz XIII Ogólnopolski Turniej Recytatorski „Literatura dla dzieci”.

Specjalnie powołany sąd konkursowy oceniał ogólny wyraz artystyczny, dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretację utworu oraz zgodność muzyki z charakterem prezentacji w przypadku poezji śpiewanej.

Recytatorzy JDK zdobyli wysokie miejsca. Mateusz Knapik otrzymał III nagrodę w: XXIV Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim Literatury Tworzonej na Obczyźnie „Od Mickiewicza do Miłosza” i XX Ogólnopolskim Turnieju Jednego Poety „Jan Drzewucki” oraz wyróżnienie w konkursie poezji śpiewanej. II nagrodę w XXIV Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim Literatury Tworzonej na Obczyźnie „Od Mickiewicza do Miłosza” wywalczyła Patrycja Piotrowska, natomiast w XXIV Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim Literatury Tworzonej na Obczyźnie „Od Mickiewicza do Miłosza” oraz w XX Ogólnopolskim Turnieju Jednego Poety „Jan Drzewucki” wyróżnienie otrzymała Lidia Bachórz. Jury postanowiło uhonorować także tegoroczną debiutantkę Festiwalu Katarzynę Bolek, przyznając jej wyróżnienie w XX Ogólnopolskim Turnieju Jednego Poety „Jan Drzewucki”.

Młodzi recytatorzy zgodnie twierdzą, że poziom Festiwalu był bardzo wysoki, a jego uczestnicy to pasjonaci poezji. Tym bardziej więc cieszy ich fakt, że znaleźli się w czołówce najlepszych recytatorów w kraju.

kp(JDK)

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj