wtorek, 18 czerwca, 2024

Pasja modelarstwa z sukcesem!

0
Pasja modelarstwa z sukcesem!
Udostępnij:

12 kwietnia 2014 r. na lotnisku Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie zostały rozegrane coroczne Regionalne Zawody Balonów na Ogrzane Powietrze w których wystartowało 23 zawodników z 4 klubów.
Po raz drugi w zawodach wystartowała drużyna z Jasła – młodzież uczestnicząca w zajęciach modelarskich zorganizowanych przez Jasielską Spółdzielnię Mieszkaniową, Zarząd Osiedla Jasło Mickiewicza, Komitet Osiedlowy oraz Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Zawodnikom, dzieciom i młodzieży z Jasła, Brył i Osobnicy, towarzyszyli i kibicowali członkowie rodzin i znajomi.

Pomimo pochmurnego nieba kolorowe balony z logo miasta Jasła, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej dostojnie prezentowały się na niebie. Precyzja wykonania przekładała się na długość lotów. Dla młodzieży zawody były sprawdzianem kilkunastodniowej pracy i mimo, że kilka balonów nie wytrzymało podmuchów wiatru, podobnie jak w ubiegłym roku na podium stanęli przedstawiciele Jasła. Trzecie miejsce w zawodach zajęła Anna Świątek a czwarte Jakub Michałowski.

Organizatorzy dziękują Burmistrzowi Miasta Jasła Andrzejowi Czerneckiemu za życzliwość i objęcie honorowym patronatem imprezy, Zofii Ząbek i Andrzejowi Krupie – instruktorom modelarstwa za fachową radę, oraz Mariuszowi Świątkowi z Komitetu Osiedlowego JSM za zaangażowanie i pomoc.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ekipa z Jasła będzie jeszcze liczniejsza i uda się wywalczyć wyższe lokaty. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom!

MBP w Jaśle

{gallery}galerie/balony_MBP{/gallery}