niedziela, 14 lipca, 2024

Podkarpackie Impresje im. Karola Głowa

0
Podkarpackie Impresje im. Karola Głowa
fot. arch.
Udostępnij:

Fundacja im. Stefanii Woytowicz  zorganizowała po raz kolejny  PODKARPACKIE IMPRESJE im. KAROLA GŁOWY – Warsztaty artystyczne – wakacje ze sztuką dla zdolnej plastycznie młodzieży i dzieci z Jasła, które trwają do 7 lipca  w Pracowni Artystycznej   Małgorzata  Samborska w Jaśle. Zajęcia prowadzą   artyści profesjonalni Małgorzata i Bogdan Samborscy oraz Jan Kukułka.

Celem warsztatów było zdobycie i poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu ceramiki użytkowej i artystycznej,   rysunku, malarstwa , techniki decoupage,  grafiki i witrażu pod okiem profesjonalistów.

W tym roku w zajęciach uczestniczy 11 osób.   Uczestniczki warsztatów oprócz prac indywidualnych   stworzyły  wspólny obraz. 

Zadanie zostało zrealizowane z budżetu Miasta Jasła oraz sponsorów . 

Fundacja im. Stefanii Woytowicz  została założona w Jaśle 12 lipca 2007  roku. Pomysłodawcami i założycielami byli Karol Głowa i Bożena Radwan. Głównym celem działalności Fundacji jest organizowanie i wspieranie przedsięwzięć na polu kultury, oświaty, turystyki, sportu, rekreacji i pomocy społecznej, mając na celu aktywizację społeczności lokalnej. 

Bożena Radwan