poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Psy ratownicy na premierze filmu „FUKS”

0
Psy ratownicy na premierze filmu „FUKS”
Udostępnij:

Już w ten piątek 8 lutego o godzinie 18:00 w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się premiera filmu dokumentalnego „Fuks” opowiadającego o pracy ratowników rzeszowskiego STORAT-u. Na pokazie filmu w Jasielskim Domu Kultury będą obecni wyjątkowi goście, psy ratownicy.

Jest to film o wyjątkowych ludziach i ich psach, więc nie wyobrażaliśmy sobie, żeby na premierze zabrakło i jednych i drugich. Oprócz tytułowego Fuksa będzie kilka innych psów. Ile dokładnie, to już niespodzianka dla widzów – mówi Jakub Kowalczyk, współtwórca filmu.

Ratują zaginionych

Film dokumentalny „Fuks” opowiada o pracy ratowników Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT z Rzeszowa. Od 18 lat biorą udział w poszukiwaniach osób zaginionych szczególnie narażonych na utratę życia: dzieci, osób starszych i chorych. Głównym bohaterem filmu jest jaślanin Jacek Dubiel i jego pies Fuks.

Wymagająca widownia

Film zrealizowany przez krośnieńską firmę Trznadel Media zadebiutował podczas pokazu specjalnego dla ratowników rzeszowskiego STORATU.

Jesteśmy po pokazie dla najtrudniejszej widowni, bardzo wymagającej , która każdą nieścisłość wyłapie i nie szczędzi krytyki czyli dla ratowników STORAT-u – mówi Kowalczyk.. – Wiedząc jak wymagająca to widownia, tym bardziej nas cieszy, że film został przez nich bardzo ciepło przyjęty, podobał się, spotkał się z pochlebnymi opiniami i z całą pewnością nie była to kokieteria – dodaje.

Zapraszamy na film

Twórcy filmu zapraszają na bezpłatny premierowy pokaz filmu do Jasielskiego Domu Kultury.

– Chcielibyśmy aby nasza propozycja spędzenia piątkowego wieczoru przypadła do gustu mieszkańcom Jasła i okolic, którzy znajdą chwilę i odwiedzą JDK aby poznać tę historię i spotkać się z ludźmi, którzy – i nie boję się, że zabrzmi to wzniośle – są prawdziwymi bohaterami – mówi Jakub Kowalczyk.

Trznadel Media

{gallery}galerie/19_rok/psy{/gallery}