poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Roksana Węgiel wyśpiewała I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu „My – XXI wiek” w Bułgarii

0
Roksana Węgiel wyśpiewała I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu „My – XXI wiek” w Bułgarii
Udostępnij:

Solistka Jasielskiego Domu Kultury Roksana Węgiel w roku artystycznym 2015/2016 zdobyła kilkanaście głównych nagród w konkursach wokalnych, w tym dwie nagrody grand prix . Pierwszym konkursem, który odbył się we wrześniu 2015 r. był Międzynarodowy Konkurs w Lido di Jesolo we Włoszech gdzie oprócz I nagrody Roksana otrzymała również nominację na festiwal w Bułgarii.

XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „My – XXI wiek” odbył się w Słonecznym Brzegu. Roksana wystąpiła w kategorii solistów 11-13 lat i zaśpiewała dwie piosenki – „Listen” z rep. Beyonce oraz tradycyjną piosenkę ludową w folkowym opracowaniu- „Siadaj nie gadaj”. Wykonanie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności , zyskało też uznanie jury, które przyznało wokalistce I miejsce w konkursie oraz nagrodę za najlepsze wykonanie w języku ojczystym. Podziękowanie za profesjonalne przygotowanie Roksany do konkursu otrzymała również instruktor muzyki JDK – Ewa Grzebień.

Roksana Węgiel reprezentowała na konkursie Jasielski Dom Kultury i miasto JASŁO. Wyjazd na konkurs był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Miasta Jasła za co bardzo dziękujemy.

eg (JDK)