niedziela, 21 kwietnia, 2024

Siła czytania! Radość spotkania z książką!

0
Siła czytania! Radość spotkania z książką!
Udostępnij:

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle trwa akcja „Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki”. O tym, jak wielką radość może sprawiać czytanie przekonało się już 17 grup 5 i 6 letnich dzieci, które odwiedziły bibliotekę i uczestniczyły w pierwszych zajęciach z książką w roli głównej.
Dzięki wspólnym spotkaniom wiemy już, jak dbać o swoje ulubione lektury i zostać czytelnikiem, potrafimy odróżnić wypożyczanie od kupowania oraz księgarnię od wypożyczalni. Każdorazowo spotkania są także okazją do wielu niebanalnych pytań np. o to: Czy można wypożyczyć nie książkę a całą bibliotekę? Wszystkim wizytom najmłodszych towarzyszy głośne czytanie, ciekawe rozmowy, quizy, zagadki i mnóstwo uśmiechu na twarzach. W ramach mini zajęć plastycznych zamieniamy się w małych artystów własnej wyobraźni. Dzięki temu powstały już fantazyjne, a zarazem wielofunkcyjne SOWY MĄDRE GŁOWY i tęczowe KARTY BIBLIOTECZNE.

Podczas tegorocznych spotkań akcji Zostań Czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki, włączamy się także w Ogólnopolską akcję Czytam sobie! i słuchamy głośnego czytania książek z serii Czytam sobie!

Akcja została objęta honorowym patronatem Andrzeja Czerneckiego – Burmistrza Miasta Jasła.

Spotkania Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki odbywają się w Oddziale dla Dzieci i trzech filiach MBP.

MBP w Jaśle