czwartek, 18 lipca, 2024

Tancerki JDK na podium

0
Tancerki JDK na podium
Intermedium
Udostępnij:

Duet: Lena Bara i Wiktoria Telma oraz Nikola Wątroba wytańczyły II miejsce w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Intermedium”, który odbył się 9 czerwca br. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. W konkursie uczestniczyło blisko 1500 tancerzy z całej Polski: soliści, duety i zespoły w czterech kategoriach wiekowych od 7 do 30 +.

Jasielski Dom Kultury w najmłodszej kategorii (7 do 11 lat) reprezentowała grupa RR Kids (Klaudia Stańczak, Jagoda Szynal, Wiktoria Telma, Lena Bara, Paulina Syrek, Zofia Wojtunik, Nikola Wątroba, Nikola Jurusik, Natalia Koczwara, Amelia Czarny), prowadzona przez Katarzynę Koronę, instruktorkę tańca JDK.

Poziom prezentacji był bardzo wysoki, na scenie mogliśmy zobaczyć blisko 100 choreografii w trzech kategoriach wiekowych, co pokazuje jak bardzo taniec staje się popularny w naszym regionie – mówi Katarzyna Korona. – Wróciłyśmy zmotywowane do dalszej pracy, gdyż dziewczyny dopiero zaczynają swoją przygodę na wielkiej scenie. Dlatego już po wakacjach wracamy na salę, aby pracować nad kolejnymi układami – dodaje instruktorka tańca.

JDK