niedziela, 14 kwietnia, 2024

Udane ferie z GOKiCz w Skołyszynie

0
Udane ferie z GOKiCz w Skołyszynie
Udostępnij:

Ferie spędzone w swojej miejscowości – nie muszą być nudne! Przekonali się o tym wszyscy, którzy skorzystali z oferty Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.

Między 11 a 22 lutego GOKiCz w Skołyszynie organizował codziennie zajęcia dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Dzieci uczęszczające na zajęcia feryjne sprawiły, że w GOKiCz w Skołyszynie oraz w filiach w Harklowej i Święcanach było gwarno i wesoło. Uczestnicy mieli czas na rozwijanie zdolności plastycznych, gry ruchowe oraz zabawy integracyjne. Były zabawy z chustą animacyjną, warsztaty filcowania, warsztaty kulinarne, kalambury i konkursy. Dzieci wzięły udział w turnieju bilardowym, turnieju piłkarzyków, grały w gry planszowe i logiczne. Odbyły się warsztaty wokalne na dużej scenie oraz kurs tańca nowoczesnego.

 

Jedną z głównych atrakcji tegorocznych ferii w GOKiCz w Skołyszynie był BAL u KRÓLEWNY ŚMIESZKI, zorganizowany 12 lutego 2013 r. Na przybyłe na imprezę dzieci wraz rodzicami i dziadkami czekało wiele niespodzianek. Były gry i konkursy oraz zabawy z chustą animacyjną Wiele radości sprawiła dzieciom nauka tańca „Yesh, Yesh, Yesh”.

Ciekawą ofertą okazały się również projekcje filmów, które odbyły się w ramach projektu „Ferie z filmem w bibliotece”. GOKiCz przystąpił do projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, dzięki czemu mógł wypożyczyć filmy pochodzące ze zbiorów edukacyjnych programu „Jeden Świat – kluby filmowe” oraz programu dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. W ramach darmowego projektu, w czasie ferii w GOKiCz w Skołyszynie odbyły się trzy spotkania z filmem.

GOKiCz w Skołyszynie

{gallery}galerie/ferie_skołyszyn{/gallery}