niedziela, 14 lipca, 2024

Wakacyjne Spotkania Artystyczne z JDK: Cyrkowe sztuczki dla każdego

0
Wakacyjne Spotkania Artystyczne z JDK: Cyrkowe sztuczki dla każdego
Udostępnij:

W minioną niedzielę (17 bm.) odbyło się kolejne (piąte już) Wakacyjne Spotkanie Artystyczne, zorganizowane przez Jasielski Dom Kultury. Tym razem artyści spotkali się z dziećmi i ich opiekunami na Osiedlu Śródmieście.
Ze względu na fatalną pogodę zmieniono plany i spotkanie przeniesiono z Parku Miejskiego do Jasielskiego Domu Kultury. Tłumów nie było, ale ci, którzy zdecydowali się przyjść do JDK mimo ulewnego deszczu, nie żałowali. Żywiołowa zabawa, prowadzona przez grupę „Jo Art Show” Joanny Stanowskiej, wciągnęła małych i dużych. Były konkursy z nagrodami, ćwiczenia i tańce. Gdy wszyscy już się trochę zmęczyli, zostali zaproszeni na salę widowiskową, gdzie – na odnowionej scenie, zamiast w parkowych alejkach – aktorzy z Teatru „Jo Art Show” zaprezentowali kilkudziesięciominutowe, wciągające przedstawienie „Zabawka – Cyrkowe Show”. Opowiadało o trupie cyrkowej, która zbuntowała się przeciwko swojemu dyrektorowi, z pozoru życzliwemu i dowcipnemu, a w istocie egoistycznemu despocie, przekonanemu, że zjadł wszystkie rozumy i nie znoszącemu sprzeciwu. Zarówno mali widzowie jak i ich opiekunowie z przyjemnością obejrzeli spektakl dell’arte, pełen cyrkowych popisów, którego zakończenie nietrudno było przewidzieć.

Po przedstawieniu wszyscy pozowali na scenie do „rodzinnego” zdjęcia, a następnie wzięli udział w warsztatach cyrkowych, na których uczyli się m.in. efektownego wywijania specjalnymi flagami, kręcenia hula-hop i plastikowych talerzy na patykach oraz żonglerki.

Niedzielna impreza została zorganizowana przez Jasielski Dom Kultury w ramach Wakacyjnych Spotkań Artystycznych, była współfinansowana ze środków Miasta Jasła w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

JDK – st

{gallery}galerie/16_rok/cyrkowe_sztuczki{/gallery}