poniedziałek, 20 marca, 2023

Wielkanocna atmosfera zawitała do Zarzecza

0
Wielkanocna atmosfera zawitała do Zarzecza
Udostępnij:

Występy młodych mieszkańców Zarzecza i wystawa rękodzieła artystycznego gospodyń z tamtejszego koła, rozpoczęły Wielki Tydzień i wprowadziły świąteczną atmosferę.

Wczoraj, w Sali Domu Ludowego w Zarzeczu, odbyło się przedstawienie i wystawa, które swoją tematyką związane były z tradycjami Świąt Wielkanocnych. Organizatorem tego wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich i Szkoła Podstawowa w Zarzeczu. Pomimo niskiej temperatury na zewnątrz, niewielka, kameralna sala wypełniła się po brzegi widownią.

Głównym punktem programu była inscenizacja Drogi Krzyżowej, która została przygotowana przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu. Ich opiekunem i reżyserem całego przestawienia była ich nauczycielka, katechetka – Anna Mikołajczyk. Przygotowana przez nią akademia była bardzo interesująca i nieszablonowa. Zmusiła uczestników do chwili powagi, odrobiny refleksji i zatrzymania się na moment w zgiełku pędzącego świata. Wprowadziła także w atmosferę zbliżającego się Wielkiego Tygodnia. Młodzi ludzie stanęli na wysokości zadania i nie zawiedli publiczności, która była zachwycona ich ogromnym zaangażowaniem i doskonałą grą aktorską.

Tę wyjątkową atmosferę spotkania wzmocniła także wystawa rękodzieła artystycznego, stworzonego specjalnie z myślą o nadchodzących świętach. Przygotowały ją członkinie miejscowego Koła Gospodyń wiejskich. Najznamienitszym dziełem była ogromna, blisko dwumetrowa palma, przygotowana z okazji Niedzieli Palmowej. Ekspozycję wzbogaciły robione ręcznie pisanki, kraszanki, baranki, zajączki i kurczątka. Te małe dzieła sztuki mogą być inspiracją dla każdego, ponieważ święta już za pasem, a taka twórczość pozwala urozmaicić wielkanocny stół. Wszyscy z oglądających byli zdumieni kunsztem, precyzją i artyzmem wykonanych przez panie świątecznych ozdób.

Na imprezie obecni byli mieszkańcy miejscowości oraz goście: nauczyciele z tamtejszej szkoły, w tym dyrektor Irena Inglot, proboszcz z parafii Dębowiec – ks. Jan Gierlak MS oraz radny z Zarzecza – Ryszard Lisowski.

Robert Bigos

{gallery}galerie/Zarzecze_szkoła{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj